مدير پايگاه الموت گفت: به منظور رفاه گردشگران نوروزي جهت اقامت و پذيرايي در منطقه الموت، كاشانه هاي گردشگري اين منطقه آماده پذيرايي مسافران است.

دكتر 'حمیده چوبك' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر منطقه الموت با جاذبه های بكر فرهنگی، تاریخی و طبیعی در شمال شرقی استان قزوین قرار دارد و با داشتن 42 كاشانه گردشگری، یك مهمانپذیر و یك هتل، خدمات مناسب را به گردشگران ارایه می كند.

وی اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سفر، منطقه الموت با فضاهای تاریخی و طبیعی، همچون سنوات گذشته شاهد اقبال گسترده گردشگران است.

دكتر چوبك ادامه داد: مناظر و چشم اندازهای چشم نواز و وجود قلاع تاریخی الموت، موقعیتی استثنایی را پدید آورده تا گردشگران و علاقه مندان به ابنیه تاریخی و اكوتوریسم مشتاق مسافرت به این منطقه شوند.

این مسوول اضافه كرد: برای رفاه حال مسافران نوروزی تدایبر خوبی اندیشیده شده و بیشترین تمركز در الموت شرقی است و بازرسان این سازمان بصورت هفتگی از این منطقه بازدید دارند تا خدمات قابل ارایه به گردشگران با كیفیت مطلوبی ارایه شود.

دكتر چوبك با اشاره به احداث كاشانه‌های گردشگری در سال 89 و تجهیز آنها گفت: پیشتر به دلیل نبود امكانات رفاهی در این منطقه، گردشگران به صورت تورهای یكروزه از سایت فرهنگی، تاریخی، طبیعی الموت بازدید می‌كردند كه خوشبختانه با فراهم شدن امكانات اقامتی و پذیرایی، توانستیم زمینه را برای تورهای دو یا چند روزه ایجاد كنیم تا گردشگران در فصول مختلف نیز بتوانند از سایتهای متنوع بازدید كنند و از امكانات رفاهی آن بهرمند شوند.

وی عنوان كرد: امیدواریم با همراهی دستگاه‌های مرتبط و همكاری مردم خوب استان بتوانیم ظرفیت‌ كاشانه‌های گردشگری را در مناطق دیگر افزایش داده تا علاوه بر رونق گردشگری در سطح استان، از فرصت‌های اقتصادی آن استفاده بیشتری ببریم.

این مسوول اظهاركرد: روستاهای این بخش از جمله زرآباد، اوان، اندج، گازرخان، آتان، گرمارود سینا، قلعه های باستانی و دریاچه ها و رودخانه های رودبار الموت شرقی همه ساله میزبان هزاران مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است.

7389/ 614/ 1644

سرخط اخبار استان‌ها