مراغه - بارش سنگين برف توام با كولاك شديد، راه ارتباطي 471 روستاي جنوب آذربايجان شرقي در شهرستان هاي مراغه، عجبشير، هشترود و چاراويماق را مسدود كرد.

رییس اداره راه و ترابری مراغه روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تداوم بارش برف و كولاك موجود در منطقه راه ارتباطی 80 درصد از روستاهای این شهرستان شامل 130 روستا را مسدود كرد.

صالح وقری، افزود: بارش برف و كولاك كه از روز جمعه در این منطقه آغاز شده، ارتفاع آن را در نقاط برفگیر از 30 سانتی متر تا یك متر رسانده است.

وی اظهاركرد: هم اكنون ماموران راهداری در محورهای مواصلاتی در حال انجام عملیات برفروبی و نمك پاشی هستند، اما شدت كولاك اجازه فعالیت بیشتر و بازگشایی مسیرها را به ماموران راهداری نمی دهد.

وی اضافه كرد: طبق هماهنگی اداره راه و ترابری این شهرستان با پلیس راه استان هم اكنون در محور مراغه - هشترود محدودیت حركت اعمال شده و پلیس راه به رانندگان بدون زنجیر چرخ اجاره ورود به جاده را نمی دهند.

همچنین بارش سنگین برف و كولاك راه ارتباطی 150 روستای هشترود و محور هشترود - چاراویماق را مسدود كرده و تردد در محور هشترود - مراغه نیز به كندی در جریان است.

در زمان حاضر تردد در محورهای هشترود به قره چمن، میانه و آزاد راه پیامبر اعظم(ص) به كندی در جریان بوده و فقط با زنجیر چرخ امكان پذیر است.

براساس اعلام اداره راه و ترابری چاراویماق راه ارتباطی 190 روستای این شهرستان نیز بر اثر بارش سنگین برف و كولاك مسدود شده و تلاش ماموران راهداری برای بازگشایی این راه ها بی نتیجه مانده است.

همچنین براساس اعلام اداره راه و ترابری عجبشیر بارش سنگین برف در این منطقه راه ارتباطی روستای چهاربرود این شهرستان را مسدود كرده است.

شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 كیلومتری جنوب غربی تبریز مركز آذربایجان شرقی واقع است.

7483/590/587

سرخط اخبار استان‌ها