۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۴:۴۵
کد خبر: 80044008
T T
۰ نفر

تهران- تحقيقات پژوهشگران انگليسي نشان مي دهد موارد ابتلا به سرطان دهان به ويژه در بين مردان رو به افزايش است.

به گزارش دیلی اكسپرس، بر اساس اعلام موسسه تحقیقات سرطان انگلیس، تعداد موارد ابتلا به سرطان دهان در سال جاری در این كشور 6200 مورد بوده كه این تعداد در دهه گذشته 4200 مورد بوده است .

پژوهشگران در اغلب موارد دلیل بروز این سرطان را استعمال دخانیات اعلام می كنند اما مصرف الكل و عدم رعایت بهداشت دهان ناشی از عفونت HPV نیز از دیگر دلایل بروز این سرطان است.

كارشناسان می گویند نشانه های هشدار دهنده این سرطان، زخم در ناحیه دهان و یا لكه های قرمز یا سفید در دهان است كه این زخم ها بهبود نمی یابند.

از هر 10 نفر در انگلیس، هشت نفر به عفونت HPV مبتلا هستند. اگر چه اكثر این موارد بی خطر هستند، اما هشت زنجیره پرخطر عفونت HPV به سرطان دهان و همچنین سرطان های دهانه رحم مرتبط هستند.

'ریچارد شاو ' از موسسه تحقیقات سرطان انگایس و متخصص سرطان سر و گردن در این مورد گفت : دریا فتیم اغلب افراد مبتلا به سرطان دهان مرتبط با عفونت HPV ، جوان هستند.

معمولا یك دهه طول می كشد تا سرطان های دهان بروز كنند. اما تشخیص زودهنگام این بیماری و درمان آن می تواند به بهبود كامل سرطان منجر شود.

اگرچه تعداد افراد سیگاری به طور قابل توجهی كاهش یافته است اما سیگار هنوز مهمترین عامل ابتلا به سرطان دهان است. مصرف الكل دومین عامل مهم ابتلا به سرطان دهان محسوب می شود.

علمی**9023**1581