۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۴:۳۴
کد خبر: 80044007
T T
۰ نفر

قم- نخستين آبنماي هارمونيك محيطي شهر قم به منظور زيباسازي شهري در ميدان آستانه و همزمان با روزهاي پاياني سال با حضور شهردار قم و مسوولين شهري رونمايي شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، این طرح در جهت رویكرد جدید شهرداری قم مبنی بر زیبا سازی و بهسازی محیط شهری با هزینه یك میلیارد ریال و در مدت كمتر از یك ماه توسط سازمان زیبا سازی شهرداری قم انجام شد.

شهردار قم در این مراسم گفت: ریتم حركتی این آبنما با صدای اذان پخش شده از حرم مطهر حضرت معصومه (س)، هماهنگ شده است و به صورت كاملا پورتابل (قابل جابه جایی) بوده و به مدت یك ساعت برنامه غیر تكراری اجرا می كند.

'محمد دلبری' افزود: این آبنما یا فواره هارمونیك نخستین آبنمای شهر قم است كه با صدای اذان به نمایش در می آید.

وی تصریح كرد: شهرداری قم تمام تلاش خود را در راستای آماده نمودن امكانات و تجهیزات شهری به منظور استقبال از زایرین بارگاه مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و مسافرین نوروزی و مقدمات یك سفر خوب به شهر مقدس قم برای هموطنان به كار گرفته است.

وی توجه به بهسازی، زیباسازی و ساماندهی بستر رودخانه را بدلیل مسیر تردد زایرین و مسافرین نوروزی ضروری دانست و گفت: زیبا سازی این مسیر به طول هشت كیلومتر و به مبلغ هفت میلیارد ریال نورپردازی و در آن فواره نصب شده است.

دلبری از جمله خدمات قابل ارایه به زایرین و مسافرین نوروزی را راه اندازی موقت پاركینگ میدان بزرگ امام خمینی (ره)ذكر كرد و افزود: به منظور خدمات رسانی به زایرین و مسافرین نوروزی و جلوگیری از پارك خودرو در رودخانه این پاركینگ به صورت موقت راه اندازی شده است.

وی تاكید كرد: بحث نورپردازی سایر آبنماهای موجود شهری نیز توسط سازمان زیبا سازی شهرداری قم در دست اقدام است. ك/2

/7402/ 550/

سرخط اخبار استان‌ها