شهرري - قائم مقام معاونت اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران گفت: 36 هزار شهروند و خانواده شهيد در سال جاري در قالب كاروانهاي راهيان نور از شهر تهران به مناطق جنگي جنوب كشور اعزام خواهند شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'میثم امرودی' روز شنبه در مراسم بدرقه كاروان راهیان نور منطقه 20 افزود: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا از جمله اهداف طرح راهیان نور است.

وی همچنین محور فعالیت های فرهنگی شهر تهران را بر اساس الگوهای رفتاری شهدا عنوان كرد و اظهار داشت: اعزام كاروان راهیان نور، افتتاح باغ موزه دفاع مقدس، برگزاری یادواره شهدا در بهشت زهرا(س)، حك شدن تصاویر و زندگی نامه شهدا در خیابان ها و محلات شهر تهران از جمله اقداماتی است كه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شده است.

وی خاطر نشان كرد: اعزام كاروان راهیان نور منطقه 20 به عنوان بیست و پنجمین كاروان راهیان نور شهر تهران است و اعزام كاروانها تا 14 فروردین 91 همچنان خواهد داشت.

'مجتبی عبدالهی' شهردار سابق منطقه 20 و معاون جدید خدمات شهری شهرداری تهران نیز در این مراسم به دستاوردهای ارزشمند سفرهای معنوی راهیان نور اشاره كرد و گفت: شناسایی محل شهادت شهید دستواره در مناطق جنگی غرب كشور و ساخت یادمان این شهید بزرگوار در آن محل از جمله دستاوردهای ارزشمند عزیمت كاروان راهیان نور بوده است.

وی با اشاره به وجود امكانات درمانی و پزشك متخصص همراه با زائران یادآور شد: زائرین در این سفر معنوی در دوكوهه، هویزه و شوش اسكان می یابند و توزیع بسته های فرهنگی، برگزاری شب شعر و خاطره و بازدید از جمله برنامه های فرهنگی در این سفر معنوی است.

600 نفر از شهروندان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران منطقه 20 در قالب 15 اتوبوس عازم مناطق جنگی جنوب كشور شدند.

687/688/

سرخط اخبار فرهنگ