بوشهر- مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان بوشهر گفت: ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي اين استان با فراهم كردن امكانات لازم شرايط را براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي مهيا كرده است.

به گزارش ایرنا، احمد دشتی شنبه در نشست هیات بازرسی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر افزود: امسال 20 كمپینگ برای اسكان مسافران نوروزی برای اسكان موقت و دایم مسافران نوروزی آماده شده است.

وی اضافه كرد: با توجه به شرایط آب و هوایی استان بوشهر، مسافران نوروزی از دو سه روز قبل به بوشهر سفر كرده اند.

مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری بوشهر اضافه كرد: 100 درصد مراكز اقامتی ثابت بوشهر آماده میزبانی از مسافران نوروزی هستند و این امرتاثیر مستقیمی براشتغال درمراكز اقامتی استان بوشهر دارد.

وی بیان كرد: نظارت كامل بر روند توزیع مایجتاج عمومی مردم در ایام نوروز صورت گرفته و 54 جایگاه سوخت و 15 جایگاه CNG آمادگی كامل برای ارایه سوخت مورد نیاز به مردم هستند.

مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری بوشهر با اشاره به فعالیت مطلوب ناجا و پلیس راهور در استان بوشهر گفت: امسال در تمام شهرهای استان بوشهر نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی برای تامین امنیت و آرامش مسافران و هم استانی‌ها فعالیت دارند.

دشتی اضافه كرد: همچنین در تمام شهرهای ساحلی استان بوشهر قایق‌های تفریحی ساماندهی شده است.

وی بیان كرد: سه كشتی تفریحی نیز برای گشت‌های دریایی در بوشهر تدارك دیده شده كه با ظرفیتی مناسب آماده ارایه خدمت به مسافران نوروزی و هم استانی‌ها خواهند بود.

مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری بوشهر تاكید كرد: وضعیت استان بوشهر از نظر ساماندهی سواحل، اسكان موقت و ثابت نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است. ك/2

629/539

سرخط اخبار استان‌ها