رييس هيات وزنه برداري استان قزوين گفت: اين هيات ورزشي تلاش مي كند تا در سال 91 ميزباني يكدوره مسابقات بين المللي را بر عهده بگيرد.

'حسین مقامی' روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: هم اكنون در حال رایزنی با مسوولین استان و فراهم نمودن مقدمات اولیه برگزاری این رقابت ها هستیم.

وی اظهاركرد: در صورت فراهم شدن شرایط لازم و تعیین حامیان مالی این رقابتها، تلاش می كنیم تا تابستان 91 میزبانی رقابت های بین المللی وزنه برداری را با عنوان جام شهیدرجایی برگزار كنیم.

رییس هیات وزنه برداری استان قزوین، سال 90 را سال كسب دستاوردهای خوب برای این رشته در استان خواند و گفت: در سال جاری بهره برداری و فعال شدن سالن اختصاصی وزنه برداری قزوین اتفاق مهمی برای این رشته بود.

مقامی اظهارداشت: در حال حاضر نزدیك به 100 ورزشكار در سالن اختصاصی وزنه برداری قزوین مشغول به فعالیت می باشند كه پیشتر ورزشكاران این رشته از این امكان بهره مند نبودند.

وی با بیان اینكه در تاكستان نیز با بهره برداری سالن اختصاصی وزنه برداری این رشته ورزشی از رونق خوبی برخوردار شده است، اظهاركرد: هیات وزنه برداری قزوین برنامه ریزی می كند تا ورزشكاران مستعد را به خوبی پرورش داده و آنان را به سوی قهرمانی سوق دهد.

مقامی، وزنه برداری را رشته ای دیربازده خواند و افزود: پرداختن به وزنه برداری نسبت به سایر رشته ها سخت تر است و ورزشكاران در آن با سعه صدر و تحمل زحمات فراوان به این رشته می پردازند، بنابراین توجه و رسیدگی مسوولین ورزش به وزنه برداران باید بیش از پیش باشد.

رییس هیات وزنه برداری استان قزوین در پایان با بیان اینكه در سال 91 پیگیر احداث تالار وزنه برداری در قزوین كه مورد موافقت اولیه استاندار و رییس فدراسیون قرار دارد، خواهیم بود، خاطرنشان كرد: ساخت این تالار نه تنها برای وزنه برداری بلكه به منظور انجام برنامه ها و مراسم مختلف از نیازهای ورزش استان می باشد.

7392/ 614/ 1644

سرخط اخبار استان‌ها