ساري - عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به پشرفت هاي بسيار حوزه هاي علميه سراسر كشور در زمينه هاي مختلف ، گفت : توطئه هاي گوناگون دشمنان عليه فرهنگ حوزوي حاكي از وحشت آنان از اين گونه مراكز علمي اسلامي است .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ' حسن رحیم پور ازغذی ' روز شنبه در همایش بصیرت سیاسی و آسیب شناسی تاریخی در ساری ، افزود : هم اكنون شاهد پیشرفت های عظیمی بر اثر فعالیت حوزه های علمیه هستیم و به نظر می رسد كه این مراكز دینی هرگز تا این اندازه موثر و كارساز نبوده اند .

وی با تاكید بر لزوم توجه بیشتر به مقولات آموزشی و پژوهشی، اظهار داشت: برنامه ریزی برای نظام آموزشی و پژوهشی متناسب با رسالت و وظائف این مجموعه باید صورت گیرد تا شاهد كارهای ماندگار و اثرگذار باشیم .

رحیم پور دربخش دیگری از سخنانش به قیام های مردمی دربرخی از كشورهای منطقه اشاره كرد و بیان داشت: كشورهای مسلمان منطقه با الگوگیری از انقلاب اسلامی دست به قیام زدند تا با سرنگونی حكومت های مستكبر، حكومت مستقل تشكیل دهند .

وی بااشاره به تاثیرات انقلاب اسلامی و ایجاد تغییر و تحولات در دنیا ، اضافه كرد: امام خمینی (ره) با رهبری انقلاب اسلامی مسیر تاریخ را عوض كردند و حالا این انقلاب الگویی برای تمامی مردم مظلوم و ستمدیده در نقاط مختلف جهان شده است .

رحیم پور به صفات جامعه شیعی اشاره كرد و بیان داشت : بصیرت ، استقامت و مقاومت و جلب اعتماد مردم از مهمترین صفات جامعه شیعی است و شیعیان با بهره گیری از این صفات بر مشكلات فائق می آیند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تاریخ و تشكیل حكومت علویان در طبرستان ، گفت : مردم ولایی استان مازندران اولین حكومت دینی و ولایی و علوی را تشكیل دادند كه به ولایت فقیه بسیار نزدیك بود . ك/2

519/402

سرخط اخبار استان‌ها