سبزوار – شهردار سبزوار از كاشت 140 هزار شاخه گل به مناسبت فرا رسيدن نوروز در ميادين اين شهر خبر داد.

به گزارش ایرنا ' حسین مقصودی 'روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این اقدام از حدود 10 روز قبل آغاز شده و كاشت گل ها نسبت به سال قبل 14 برابر شده است.

وی با اشاره به محدوده 700 هكتاری محدوده خدمات شهری سبزوار، گفت: شهرداری در حال حاضر در 60 نطقه شهر در حال كار عمرانی است.

وی استقبال از نوروز را جزو وظایف شهرداری برشمرد و از نصب المان های چاووش در میدان دروازه عراق ، جانباز در بوستان جانبازان و یادبود بسیجیان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در میدان شهید فهمیده به همین مناسبت خبر داد.

مقصودی افزود: المان كوزه به یاد كوزه گران روستای برآباد در كمربندی حاشیه شهر ، نماد اتحاد مردم سبزوار دردوران انقلاب در میدان 22 بهمن و المان زعفران در ورودی ششتمد نیز تا قبل از نوروز 91 نصب می شود.

وی با بیان اینكه المان رستم و سهراب سبزوار به مسابقه جهانی گذاشته شده افزود: المان های یادبود دكتر شریعتی و نون والقلم نیز در حال ساخت هستند كه پس از نوروز نصب می شوند.

وی خواستار كمك ادارات سبزوار نیز برای استقبال از بهار و زیباسازی شهر شد و گفت: ادارات سبزوار می توانند با نورپردازی و زیبا سازی ورودی اداره در این جهت كمك كنند.

شهردار سبزوار از خرید یك هزار و 600 تن قیر در یكماه اخیر خبر داد و گفت: تا حدود پنج ماه آینده مشكل قیر نداریم و آسفالت نقاط دیگری از شهر آغاز خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به آغاز دریافت بهای جمع آوری پسماند از شهروندان سبزواری ، جمع مبلغ این فیش ها در سال را 20 میلیارد ریال ذكركرد و گفت: این در حالی است كه ما در حوزه خدمات شهری حدود 80 میلیارد ریال هزینه می كنیم.

7501/7499/659

سرخط اخبار استان‌ها