اردستان – بخشدار مركزي اردستان گفت: روستاهاي بخش مركزي اين شهرستان آمادگي لازم را پذيرايي و اسكان بيش از 35هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزي را دارند.

به گزارش ایرنا، 'سید علی طبا طبایی 'روز شنبه در آیین تجلیل از دهیاران این بخش با اشاره به اینكه دهیاران به عنوان مدیران بحران روستاها هستند، اظهار داشت: دهیاری ها برای اسكان مسافرین نوروزی اعم از بومی و غیربومی در تعطیلات نوروز پیش بینی های لازم را انجام داده اند.

وی افزود: بیش از 25 هزار نفر مسافر نوروزی در سال گذشته در روستاهای بخش مركزی اردستان اسكان داده شدند كه 15 هزار از این مسافران بومی روستاها بودند.

وی خاطر نشان كرد: بیشتر روستاهای بخش مركزی اردستان دارای آثار تاریخی و جاذبه گردشگری هستند و خدمات اولیه برای اسكان مسافران و گردشگران نوروزی پیش بینی شده است.

طباطبایی با توجه به عزیمت مسافران بومی به روستاها در تعطیلات نوروز از دهیاران خواست از هرگونه ساخت و ساز و تصرف زمین توسط افراد محلی جلوگیری كنند .

وی،برپایی ایستگاه های صلواتی، نصب چادر راهنمای مسافران، آماده كردن، مساجد، حسینیه ها و مدارس برای اسكان مسافران و رنگ آمیزی جداول را از جمله اقدامات دهیاری ها برای استقبال از مسافران نوروزی عنوان كرد.

بخش مركزی شهرستان اردستان دارای 15 دهیاری مصوب است.

در این آیین با اهدا لوح از دهیاران این بخش تجلیل شد.

7427/562/1724

سرخط اخبار استان‌ها