۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۴:۳۳
کد خبر: 80043985
T T
۰ نفر

قم ـ آيت الله 'سيد محمدعلي علوي گرگاني' از اساتيد برجسته حوزه علميه گفت: بايد پرونده سال 90 را با عبادت ببنديم تا روزي كه در آخرت پرونده سال جاري را باز مي كنند، روسفيد باشيم.

به گزارش ایرنا از مركز خبر حوزه، وی روز شنبه در جمع پیرغلامان اباعبدالله و مكتب اهل بیت(ع) شهرستان بویین زهرا، با اشاره به فرارسیدن سال جدید، افزود: نباید در این عید خود را با گناهان مشغول كنیم، بلكه باید با تذكر نعمتهای خدا و گردش روزگاران و تفكر در این فلسفه، به عبادت پروردگار، مصمم تر شویم.

آیت الله علوی گرگانی اضافه كرد: باید به بركات اینگونه سنتها از جمله صله رحم، شاد كردن دل مردم، مراسم آشتی كنان خانوادگی و دوستانه توجه خاص داشته باشیم، این عید، سنتهای نیكویی در خود دارد كه باید آنها را گرفت و به آن عمل كرد، ولی از گرفتار شدن به گناهانی كه ممكن است در حاشیه آن انجام شود، خودداری كنیم.

وی تاكید كرد: باید همواره به یاد داشته باشیم عالم محضر پروردگار است و ائمه اطهار(ع) بویژه امام زمان(عج) ناظر اعمال و رفتار ماست، پس باید با عمل به دستورات دین، دیانت خود را ثابت و قلب ائمه(ع) را شاد نماییم.

این استاد برجسته حوزه در ادامه با اشاره به اهمیت پاكی درون، اظهار داشت: خداوند و ائمه اطهار(ع) تاكیدات فراوانی بر پاكیزگی انسانها در دو بعد جسمی و روحی و معنوی داشته اند كه توجه به این ابعاد، سعادت دنیوی و اخروی انسانها را تضمین می كند.

وی افرود: نظافت جسمی انسانها از اهمیت بسیاری برخوردار است به حدی كه پیامبر اكرم(ص) فرموده اند، با تمام پاداشی كه حضور در مسجد برای انسان دارد، ولی اگر كسی با بوی بد دهان خود قصد حضور در مسجد را دارد، باید از این كار اجتناب كند.

آیت الله علوی گرگانی گفت: براستی خداوند انسانها را با نیازهای متعدد آفرید كه از گردنكشی و سركشی باز بمانند، ولی همین انسانها تا اندك قدرتی به دست می آورند، بر دیگران ظلم روا می دارند، چنانكه امروز نیز در سطح جهان، زورگویان به خاطر رسیدن به منافع دنیوی خویش انسانهای بسیاری را به خاك و خون می كشند.

/7404/ 550/

سرخط اخبار استان‌ها