۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۴:۳۹
کد خبر: 80043978
T T
۰ نفر

تهران- همزمان با برگزاري مراسم تحويل سال نو در بقاع متبركه سراسر كشور زيارت آل ياسين در آستان مبارك امامزاده هاي كشور قرائت خواهد شد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، مدیر كل روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان گفت: در لحظه تحویل سال نو در امامزاده های سراسر كشور برنامه های قرائت قرآن با حضور قاریان برجسته، سخنرانی، مدیحه سرایی، قرائت زیارت آل یاسین، پخش پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و برپایی سفره های هفت سین اجرا می شود.

'حسن ربیعی' به برگزاری طرح آرامش بهاری در بیش از دو هزار بقعه متبركه سراسر كشور اشاره كرد و گفت: طرح آرامش بهاری از 28 اسفند ماه تا 14 فروردین ماه برگزار می شود.

وی توضیح داد: این طرح با هدف تبدیل بقاع متبركه به قطب های فرهنگی كشور، تقویت باورهای دینی و ارتقای سطح معرفتی زائرین و مسافرین نوروزی، احیاء و ترویج سنت های اصیل اسلامی، ارایه خدمات مطلوب رفاهی و فرهنگی به زائران بقاع متبركه و ایجاد نشاط معنوی با بهره گیری از ظرفیت های این اماكن مقدسه برگزار می شود.

وی همچنین از تشكیل ستاد نوروزی آرامش بهاری در سراسر كشور ، تشكیل جلسه با هیأت امناء و مدیران فرهنگی امامزاده ها برای توجیه طرح، هماهنگی با سایر دستگاه های مرتبط در ستاد تسهیلات نوروزی، آمادگی خدام امامزاده ها به منظور ارایه خدمات به زائران، برگزاری مراسم ویژه تحویل سال نو و عطرافشانی و گلباران قبور شهدا در امامزاده های سراسر كشور خبر داد.

این مقام مسوول در سازمان اوقاف ادامه داد: در طول ایام نوروز نمایشگاه آرامش بهاری در قالب 15 تابلو و نمایشگاه سیمای عفاف در آینه حجاب در قالب 21 تابلو برپا می شود.

ربیعی همچنین از پاسخگویی به شبهات و سوالات دینی مردم توسط یك هزار و 500 روحانی در امامزاده های سراسر كشور خبر داد.

فراهنگ** 1883

سرخط اخبار فرهنگ