بندرانزلي – مسابقه بهترين سفره هفت سين نوروز به همت مشاور جوان فرمانداري بندرانزلي روز شنبه در سالن نمايشگاهي كتابخانه امام جعفر صادق اين شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مشاور جوان فرمانداری بندرانزلی در سخنانی به این مناسبت با اشاره به جایگاه خاص عید نوروز و سنتها و مراسم نیك آن از جمله دیدار اقوام و نزدیكان، هدف از برگزاری این مسابقه را حفظ آیین و سنتهای خوب ایرانی اسلامی ، نمایش هنر ایرانیان در صنایع دستی از جمله سفره آرایی نوروز و تشویق جوانان به انجام كارهای هنری عنوان كرد.

' مجید كاظمی ' اظهار كرد : به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی همچنین در نظر داریم سال تحویل در كنار خانواده شهدا بر سر مزار این قهرمانان عرصه دفاع مقدس حضور پیدا كنیم. .

وی دیدار از خانواده های معظم شهدا ، دیدار از خانه سالمندان ، برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری را از دیگر برنامه های در دست اجرای گروه مشاوران جوان فرمانداری انزلی برای ایام نوروز عنوان كرد.

كاظمی با اشاره به وجود استعدادهای بی شمار قرآنی ، فرهنگی ، هنری ، ورزشی و علمی در شهرستان ابراز امیدواری كرد با برگزاری برنامه هایی ضمن تجلیل از نخبگان این رشته ها زمینه تشویق آنان و سایر نوجوانان و جوانان شهرستان برای جهاد فرهنگی ، علمی و فناوری فراهم شود.

در پایان این مسابقه به سه سفره آرای برتر جوایزی به رسم یادبود اهداء و همچنین به كلیه هنرمندان شركت كننده در این مسابقه برای عرضه كارهایشان در نمایشگاه بهاره قول مساعدت داده شد.ك/2

7151/620/604

سرخط اخبار استان‌ها