تهران - معاون بقاع و اماكن متبركه سازمان اوقاف و امور خيريه از برگزاري مراسم تحويل سال نو در امامزاده هاي سراسر كشور با هدف ارتقا سطح فرهنگي زائران و مسافران نوروزي و نيز ترويج سنت هاي اصيل اسلامي خبر داد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین 'محمد غلامی' افزود: مراسم تحویل سال نو در جوار بقاع متبركه با حضور ائمه جمعه، روحانیون، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف جامعه برگزار می شود.

وی ادامه داد:این مراسم با قرائت قرآن و با حضور قاریان ممتاز، سخنرانی، اجرای برنامه های مدیحه سرایی و همخوانی قرآن كریم ، قرائت زیارت آل یاسین و دعای تحویل سال نو برگزار می شود.

غلامی پخش پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی به صورت زنده از طریق رسانه های جمعی در امامزاده ها و بقاع متبركه را از دیگر برنامه های تحویل سال نو در این اماكن برشمرد و افزود: عطرافشانی و گلباران قبور مطهر شهدا در امامزادگان و بقاع متبركه توسط هیات امنا و خادمان و تهیه هفت سین قرآنی در این اماكن متبركه از دیگر برنامه های لحظه تحویل سال نو در بقاع متبركه است.

معاون بقاع و اماكن متبركه در ادامه به برنامه های فرهنگی طرح نوروزی آرامش بهاری اشاره كرد و ادامه داد: برگزاری نماز جماعت به صورت مستمر، راه اندازی و فعال كردن دفاتر مشاوره و پاسخگویی به مسایل شرعی و برگزاری نمایشگاه آرامش بهاری با ارایه مطالب دینی و ارزشی و غرفه كتاب و محصولات فرهنگی از برنامه هایی است كه در جوار امامزاده های سراسر كشور برپا می شود.

غلامی با اشاره به اینكه سازمان اوقاف در این ایام وظیفه دارد بقاع متبركه شاخص را برای حضور مردم و مشتاقان آماده كند،گفت: ستاد نوروزی استان ها و شهرستان ها با فضاسازی مناسب و هماهنگی های لازم این ظرفیت ارزشمند را برای حضور مردم مهیا كرده است.

وی افزود: با توجه به اینكه حدود 800 امامزاده كشور بین جاده ای هستند، سازمان اوقاف بیشترین توجه را به این امامزاده ها معطوف كرده است.

فراهنگ**1883

سرخط اخبار فرهنگ