كرج- دبير ستاد دايمي تسهيلات سفرهاي نوروزي استان البرزگفت: درآستانه سال نو و ايام تعطيلات نوروزي 15 پايگاه اطلاع رساني گردشگري از سوي اداره كل ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري اين استان فعال شده است.

'محمدرضا پوینده ' روز شنبه در نشست خبری ستاد دایمی تسهیلات سفرهای نوروزی استان البرز افزود : این تعداد پایگاه در مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان برای پاسخگویی به مسافران نوروزی برای معرفی مراكز اقامتی و گردشگری برپا شده است .

وی اظهار داشت: 50 هزار نسخه بروشور برای اطلاع مسافران نوروزی از مراكز اقامتی ، تفریحی ،گردشگری و درمانی استان تهیه شده است.

پوینده گفت: گشت های مشتركی از سوی اداره كل میراث فرهنگی ، شبكه بهداشت و درمان علوم پزشكی، تعزیرات و اداره كل صنعت و معدن و تجارت برای نظارت بر واحدهای پذیرایی گردشگری و اقامتی در طول ایام نوروز تشكیل شده است .

وی افزود:درایام نوروز 52 كلانتری و پاسگاه و استقرار ایستگاه های پلیس به صورت گشت های ثابت و سیار برای آیجاد آرامش و امنیت انتظامی فعال است .

مدیركل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: درآستانه ایام نوروز 12هفت سین در12 منطقه شهركرج برپا شده و برای آشنایی و آگاهی مسافران از مناطق گردشگری از سوی شهرداری 20هزار بسته فرهنگی نوروزی تهیه شده است .

وی افزود:برای استقبال از نوروز اكنون 80 درصد از معابرو میادین شهری رنگ آمیزی، گلكاری و نیزاززباله های شهری پاكسازی شده است .

پوینده افزود:همچنین برای جابجایی شهروندان روزانه 200 ناوگان از پایانه شهید كلانتری اعزام می شود كه درایامنوروز این تعداد به 700 ناوگان افزایش یافته است .

وی بیان داشت :51 پایگاه شهری و جاده ای مركز فوریتهای پزشكی و نیز 17 پایگاه جوانان و امداد جاده ای هلال احمر درایام نوروز برای ارایه خدمات به مسافران درراههای مواصلاتی و مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان فعال شده است .

وی یادآورشد: كاخ سلیمانیه كه یكی از آثار تاریخی استانالبرز است امسال برای بازدید مسافران نوروزی آماده شده است.

پوینده گفت: برای بازسازی كاخ سلیمانیه دومیلیارد ریال برای بازسازی و مرمت این بنای تاریخی هزینه شده و در بودجه یال 91 نیز برای بازسازی این اثر تاریخی درنظر گرفته شده است.

وی افزود: 20 مركز اقامتی شامل هتل ، هتل آپارتمان و مهانسرا در شهرستانهای كرج ، طالقان و نظر آباد برای اقامت و پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی آماده شده است.

دبیر ستاد دایمی تسهیلات سفرهای نوروزی استان اظهار داشت: این منطقه سرزمین مشاهیر ، اقوام و سرزمین تمدن است و این استان با 400 بنای تاریخی شناسایی شده از استان های همجوار خود در ثبت آثار پیشگام است .

وی گفت : طرح جامع گردشگری استان البرز دردستور كار قرار داده شده است و شرح خدمات آن نیز مشخص شده و در سال آینده برای تصویب بهشورای عالی استان ارایه خواهد شد.

فعالیت ستاد دایمی تسهیلات سفرهای نوروزی استان البرز از 25 اسفند ماه سال جاری آغازو تا 14 فروردین ماه سال جاری ادامه دارد. ك/2

7421/ 691

سرخط اخبار استان‌ها