مشهد _ مدير عامل جمعيت هلال احمر خراسان رضوي از راه اندازي 40 پايگاه امداد جاده اي در قالب طرح ويژه نوروزي اين جمعيت در طول محورهاي استان خبر داد.

علی اصغر حسن زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : از این تعداد 36 پایگاه ثابت و چهار پایگاه نیز سیار است كه این پایگاه ها به مدت 20 روز تا 14 فروردین ماه فعال خواهند بود.

وی با بیان اینكه پارسال تعداد این پایگاه ها در محورهای استان 33 مورد بوده است ، گفت : امسال با هدف خدمات رسانی مطلوب تر این پایگاه ها افزایش یافته است.

وی با اشاره به تجهیز این پایگاه ها ، گفت : امسال اكثر پایگاه ها دارای 'ست' امداد و نجات است كه می تواند در ارائه خدمات مطلوبتر موثر باشد.

وی اظهار داشت : در طرح نوروزی 131 دستگاه خودرو شامل 48 دستگاه آمبولانش ، 53 دستگاه خودروهای متفرقه ، 14 دستگاه امداد موتوری ، یك دستگاه آمبولانس و یك دستگاه بالگرد فعال است.

این مسوول آمار نیروهای حاضر در اجرای این طرح اعم از امدادگر ، نجاتگر و راننده را سه هزار و 500 نفر روز عنوان كرد و گفت : همچنین در مبادی ورودی شهرها پایگاه سلامت این جمعیت راه اندازی شده كه خدمات پزشكی مورد نیاز مسافران را ارائه می كند.

وی افزود : در این میان دو مركز درمانی در استان شامل درمانگاه هلال احمر در خیابان رازی مشهد و نیز نیشابور مسافران را بصورت رایگان ویزیت می كند.

وی اظهار داشت : طرح ملی راهنمایی مسافران نوروزی هم در قالب 45 پست چادر جوانان و 26 پست خیمه نماز هم در استان برپا شده است كه در آنها نقشه های شهر و شهرستان های مربوطه به آنها ارائه می شود.

حسن زاده افزود : هم اینك فقط در مشهد بالغ بر 50 هزار نقشه تهیه شده است كه در صورت نیاز نیز باز هم چاپ خواهد شد.

وی ادامه داد : هفت بالون منقوش به پیام های امداد و نجات نیز در آسمان مشهد قرار داده شده در عین آنكه نمایشگاه های فرهنگی و هنری و ایستگاه نقاشی ویژه كودكان هم فعال شده است.

به گفته وی ، بسته های فرهنگی نیز تهیه شده كه به مسافران در مسیرهای ورودی به مشهد اهدا می شود.

وی بیان كرد : تمامی امكانات را بسیج كرده ایم تا خدمات اثر بخشی به زائران و مسافران ارائه كنیم.

2713/659

سرخط اخبار استان‌ها