بندرعباس - همزمان با روزهاي پاياني سال با حضور استاندار هرمزگان 16تن انواع مواد مخدر كه به همت نيروهاي انتظامي وامنيتي استان درسالجاري كشف شده بود در بندرعباس امحا شد.

به گزارش شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی واموربین الملل استانداری هرمزگان ابراهیم عزیزی در این مراسم با اشاره به تعیین مسیر مشخص در این امراظهار داشت: شناخت مسیر درست و حركت در این راه نشانه ای از جهت شناسی مناسب استان در مبارزه با مواد مخدر است

وی استمرار و جهت دادن به امر مبارزه با مواد مخدر را یكی از برنامه های اولویت دار در سال آینده عنوان كرد و ابراز داشت : بر اساس یك برنامه زمان بندی درست و مشخص با رویكرد انضباط بخشی می توان شاهد دستاوردهای باارزش در این بخش بود.

مقام عالی استان هرمزگان افزود: مبارزه با مواد مخدر در یك مقطع و مربوط به زمان خاصی نیست و مبارزه همه جانبه را می طلبد كه با تعیین مبدا، مسیر و مقصد این عملكرد سرانجامی خوب را به همراه دارد.

فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان هم گفت: در 11 ماهه اخیر 74 تن انواع مواد مخدر در استان كشف و ضبط شد كه 11 در صد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است .

سردار محمد علی آخوندی افزود: تعداد افراد دستگیر شده در این رابطه بیش از چهار هزار نفراست كه بیشتر در حوزه شرقی استان و شهرستان بندرعباس و حومه دستگیر شده اند.

وی با اشاره به افزایش 310 درصدی كشف هروئین نسبت به مدت مشابه پارسال تصریح كرد: امسال بیش از دو تن هروئین در استان هرمزگان كشف شد.

وی با بیان اینكه سال گذشته 12 تن انواع مواد مخدر در استان امحا شد افزود:امسال با امحای 16 تن انواع مواد مخدر رشد 4 در صدی در این خصوص بوده است .

آخوندی مقابله با باندهای ورود و خروج مواد مخدر، كنترل مسیرهای دریایی و حمل و نقل دریایی ،پاكسازی محلات و ساماندهی معتادان كارتن خواب استان را از برنامه های اولویت دار در سال آینده عنوان كرد.

مواد امحا شده شامل تریاك ،حشیش،شیشه،كراك،گراس،سوخته تریاك و شیره است .ك/1

668

سرخط اخبار استان‌ها