۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۳:۵۱
کد خبر: 80043939
T T
۰ نفر

يزد - نوروز 91 نزديك است و همه خود را براي استقبال از طبيعت و ديدن مناظر طبيعي ، تاريخي و گردشگري آماده مي كنند.

به گزارش ایرنا، ' یزد ' همچون سال های گذشته میزبان مسافران و میهمانان نوروزی و گردشگران است و آنها به تدریج به یزد وارد می شوند.

با توجه به اینكه حدود سه روز به آغاز سال نو باقی مانده است گروههایی از شهرهای مختلف وارد یزد شده و از مناطق دیدنی یزد بازدید كردند.

اغلب گردشگران طی سالهای اخیر یزد را مقصد گردشگری خود قرار می دهند و بخشی از مسافران و میهمانان نوروزی هم در عبور از یزد از مناطق دیدنی این استان بازدید می كنند.

مناطق طبیعی، گردشگری و آثار تاریخی این استان به گفته گردشگران دیدنی و جذاب است و آنها با خاطره ای خوش این استان را ترك می كنند.

مسوولان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد این روز ها در تلاش برای فراهم نمودن زمینه مناسب ورود گردشگران هستند.

شهرداری، بازرگانی مراكز بهداشتی، هلال احمر، پلیس راه ، ماموران نیروی انتطامی، آموزش و پرورش و غیره هر یك به سهم خود در تلاش برای استقبال از میهمانان نوروزی هستند.

همچنین ستاد تسهیلات نوروزی استان یزد با همكاری و مشاركت دستگاههای مختلف اجرایی در استان تشكیل شده است و فعالیت شبانه روزی دارد.

رییس انجمن صنفی هتلداران یزد می گوید: این استان از قابلیت‌های گردشگری خوبی برخوردار است.

محمد حسین محتاج‌الله افزود: جاذبه‌های گردشگری برای تورگردان‌ها و آژانس‌های مسافرتی كشور باید بخوبی از سوی دستگاه‌های متولی معرفی شود.

وی افزود: این استان از ظرفیت‌های زیادی برای پذیرش، اسكان، اقامت و ماندگاری مسافران داخلی و خارجی كشور برخوردار است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از 20 هتل سنتی و حدود 50سفره‌خانه سنتی در یزد گفت: بخشی از هتل‌های سنتی این شهر كه اغلب شكل تغییریافته خانه‌های تاریخی و قدیمی یزد است به جاذبه‌هایی تبدیل شده كه بازدید و اقامت در آنها برای گردشگران نوروزی بسیار جذاب است.

مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد هم گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از سالهای گذشته مسافر به یزد سفر كنند.

بهرام رضایی افزود: با توجه به اینكه پیش بینی می شود امسال در مقایسه با سال آینده میزبان مسافران نوروزی بیشتری باشیم اداره كل میراث فرهنگی استان 130 هزار نسخه ویژه نامه و راهنمای مسافران نوروزی تهیه كرده است كه قبل از سال نو این ویژه نامه و نقشه های راهنما در پنج استان بزرگ كشور توزیع می شود.

وی افزود: در طول ایام نوروز تلفن گویای شكایات اختصاصی كه از سوی اداره میراث فرهنگی فعال خواهند شد شامل 6250004 و تلفن اطلاع رسانی و مركز پیام 6202777 همچنین پیام كوتاه اداره میراث فرهنگی و گردشگری یزد 30001455 فعال می باشد.

وی گفت: به منظور اسكان مسافران نورزی كه در استان یزد حضور خواهند داشت كمپ ها، مهمانسراها، مدارس، هتل ها و خوابگاههای دانشجویی آماده شده اند تا در طول تعطیلات نوروزی پذیرای مسافران هستند.

وی با بیان اینكه حدود 450 مدرسه برای اسكان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است، اضافه كرد: آموزش و پرورش با آمادگی پذیرش 330 هزار نفر مسافر نوروزی بیشترین استقبال را از مسافران خواهد داشت.

وی اضافه كرد: همچنین در این ایام تعداد 80 نفر راهنمای تور در بناهای تاریخی به صورت گروههای سه تا چهار نفره حضور دارند.

استان یزد دارای بیش از شش هزار و 500 اثر تاریخی و فرهنگی است.ك/4

651/1968

سرخط اخبار استان‌ها