تربت حيدريه - مدير كميته امداد امام خميني (ره) تربت حيدريه گفت: 250 مددجوي زيرپوشش در كلاسهاي اشتغال اين نهاد شركت كردند.

'هادی آریان نژاد' روز شنبه درگفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این كلاسها دومین دوره آن در سال جاری بود كه برای اشتغال آنان برگزار شد.

وی ضمن دعوت از مردم به ویژه 14هزار خانوار تحت حمایت این نهاد به شركت در این كلاسها گفت: به منظور افزایش بینش و آگاهی كارآفرینان خانواده بزرگ امداد، این كلاسها در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینكه كلاسها در دو رشته دامداری وكشاورزی برگزار شد،اظهار داشت: این كلاسها درموضاعات ، بیماریهای مشترك بین انسان ودام ، انواع واكسیناسیون دامها، آشنایی كشاورزان با كاشت گیاهان دارویی و مبازه با آفتهای باغات در 30 ساعت برگزار شد.

وی افزود: دو هزار طرح اشتغال ایجاد شده توسط كمیته امداد برای مددجویان، از خدمات استمدادیابی ، بیمه تامین اجتماعی ، آموزش مشاوره شغلی ، توانمند سازی و خود اتكایی بهره مند هستند.

او گفت: 620 طرح اشتغال مددجویان نیز تا پایان امسال برای واریز حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی معرفی شده است.

وی اظهارداشت: در این راستا هر ماه 407 میلیون ریال از اعتبارات كمیته امداد امام خمینی (ره) تربت حیدریه به حساب تامین اجتماعی واریز می شود./3

2691 /664

سرخط اخبار استان‌ها