سرپرست اداره كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان از اجراي برنامه هاي ويژه در سطح اين استان در ايام نوروز خبر داد.

امیر الهی روز شنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا، یكی از این برنامه ها را اجرای مانور توسط هلال احمر آتش نشانی، اداره كل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان كردستان، نیروی انتظامی و سایر ارگانهای زیربط در شهرستان بانه ذكر كرد.

وی چاپ و انتشار نقشه و كتابچه راهنمای گردشگری، مراكز اقامتی و سایر نیازمندی های گردشگران ورودی ویژه شهرستانهای مختلف استان، برگزاری سمینار آموزشی آشنایی با صنعت گردشگری و اصول مشتری مداری و مهمان نوازی در شهرستان مریوان، برپایی مراسم هه لپركی در تمام شهرستان های استان، و برپایی سفره های هفت سین در شهرستان های استان با همكاری شهرداری ها را از دیگر عناوین این برنامه ها ذكر كرد.

وی همچنین برگزاری مراسم گرامیداشت جشن ملی نوروز با همكاری شهرداری سنندج، اجرای سامانه پیام كوتاه خوش آمدگویی به استان، اجرای پیك موتوری در قالب 15 اكیپ جهت تسهیل در امر راهنمایی كردن مسافران و مهمانان نوروزی به محل های اقامت و جاذبه ها ، اجرای طرح ویژه نظارت با همكاری اداره كل صنعت و معدن و تجارت استان به منظور كنترل قیمت ها و برگزاری مسابقه بزرگ كردستان شناسی ویژه گردشگران ورودی استان را از دیگر برنامه ها ذكر كرد.

وی گفت: همچنین كیوسك ها و دفاتر اطلاع رسانی در 50 پایگاه در سطح استان آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی می باشند.

الهی اظهار داشت: این پایگاه های اطلاع رسانی با همكاری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، جمعیت هلال احمر استان و شهرداری های سطح استان آماده ارائه خدمات راهنمایی به مهمانان نوروزی می باشد.ك/3

7346/533

سرخط اخبار استان‌ها