ساري- مدير كل آموزش و پرورش مازندران گفت: اين اداره كل با تجهيز 473 مدرسه، هفت مركز تربيت معلم و سه مركز آموزشي و رفاهي آماده پذيرايي مسافران نوروزي است.

'محمد علی امیری' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینكه آموزش و پرورش مازندران روزانه اسكان بالغ بر 15 هزار فرهنگی كشور را بر عهده دارد، افزود: بیش از سه هزار و740 كلاس درس به این منظور اختصاص یافت.

وی گفت : یكهزار 173 كلاس از این تعداد با مجهز شدن به یخچال ، تلویزیون و سایر تجهیزات ، در گروه الف قرار گرفته اند.

امیری با اشاره به اینكه 81 اتاق نیز از هفت مركز آموزشی و رفاهی و مراكز تربیت معلم استان به ظرفیت ستاد اسكان استان اضافه شد ، افزود : از همه ظرفیت های استان برای میزبانی مناسب از میهمانان نوروزی استفاده می شود.

این مقام آموزشی به تجهیز و آماده كردن 10 مركز بهداشتی و درمانی ویژه فرهنگیان در شهرهای ساری ، بابل ، آمل ، بهشهر ، بابلسر ، تنكابن ، شیرگاه ، نور ،نكا ، قائمشهر و چالوس اشاره كرد و ادامه داد : این مراكز به صورت شبانه روزی در ایام تعطیلات نوروزی به مسافران و بیماران خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می دهند.

امیری افزود: فرهنگیانی كه در ایام نوروز سال 1391 قصد سفر به مازندران را دارند از بیست و هشتم اسفند ماه جاری لغایت دوازدهم فروردین سال آینده می توانند به ستاد اسكان در شهرستان ها و مناطق مازندران مراجعه كنند.

مدیركل آموزش و پرورش مازندران افزود : 44 مدرسه با 259 كلاس درس در شهرستان های آمل ، بابل ، بابلسر ، رامسر ، بهشهر ، نكا ، گلوگاه ، نور ، نوشهر ، چالوس ، ساری (نواحی یك و دو) ، فریدونكنار ، تنكابن ، قائمشهر ، محمودآباد و عباس آباد با تجهیزات كامل آمادگی پذیرش اینترنتی مسافران را دارند و میهمانان جهت ثبت نام باید به آدرس www.eskan.medu.ir تا تاریخ 25 اسفند مراجعه و اقدام كنند .

امیری گفت : مراكز تربیت معلم ساری ، قائم شهر، آمل ، بابل ، نوشهر ، اردوگاه شهید چمران رامسر و اردوگاه جوانه های ساری جزء افزایش ظرفیت های جدید ستاد اسكان هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه نخستین نمایشگاه هوشمند سازی در این استان برگزار شد، افزود: طبق ارزیابی كشوری ، مازندران در زمینه فرهنگ سازی، تعاملات مدیریتی، ارتباطات برون سازمانی در بحث هوشمند سازی رتبه برتر كشوری را كسب كرده است.

این مقام آموزشی استعداد و درخشش دانش آموزان مازندرانی را در رخدادهای گوناگون را بی نظیر عنوان و خاطر نشان كرد: آزمون المپیاد دانش آموزان مازندرانی در هفت رشته تحصیلی برگزار شده كه این استان در این بخش حائز رتبه برتر كشوری شد.

امیری با اشاره به اینكه طبق ابلاغ دولت هر دستگاهی موظف به هوشمند سازی یك مدرسه است، افزود: همه دستگاه های اجرایی آموزش و پرورش را در امر خطیر تحول بنیادین یاری رسانند.

وی به اعزام بیش 30هزار دانش آموز مازندرانی به مناطق جنگی در قالب كاروان نور اشاره كرد و رویكرد قرآنی را در توفیقات نظام تعلیم و تربیت استان بسیار موثر دانست. ك/3

1888/503

سرخط اخبار استان‌ها