۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۴:۲۶
کد خبر: 80043917
T T
۰ نفر

شيراز - يكي از بازيگران سينما و تلويزيون گفت: در ساخت توليدات تلويزيوني و سينمايي و با هدف دوري از فاميل گرايي در اين عرصه از ورود دخترخاله ها و پسرخاله ها جلوگيري شود.

مهدی امینی خواه، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دلال گری در صنعت فیلمسازی، یك فاجعه است كه به صورت قارچ گونه رشد كرده است.

او عنوان كرد: ارگان هایی مانند صدا و سیما كه سالیان سال زحمت می كشند و موجب چهره سازی بازیگران و سایر هنرمندان می شوند، نباید اجازه بدهند تا این سرمایه ملی فرهنگی كه بدست خود اندوخته اند با ورود بی رویه دلال ها و نابازیگران فاقد آموزش بازیگری، آسیب ببیند.

وی ادامه داد:چهره های بازیگری می آیند و می روند اما این جایگاه فرهنگی ممكن است توسط دلالان دستخوش تغییرات شود و راندمان و بازدهی كار مجموعه فیلم سازی را دچار افت كند.

امینی خواه، دغدغه بیشتر بازیگران از لحاظ صنعت فیلمسازی را ترس از كلیشه ای شدن در این گیرودار و رونق بازار دختر خاله، پسر خاله بازی دلال گران دانست.

او اظهار داشت:وجود فامیل گرایی و دلالی، بازیگر را ناچار می كند تا در ژانرهای مختلف، علیرغم میل خود چه كمدی، چه اكشن، یا تراژدی، یا ترسناك؛ خواه در نقش منفی و خواه در نقش مثبت ایفای نقش كند تا ماندگار باشد و كلیشه ای نشود.

وی با بیان این مطلب كه ستون اصلی هر هنرمند بازیگری، وابسته به فیلمنامه و عوامل تولید است و بر روی آن می چرخد، گفت: قانون فیلترینگ و آموزش عالی اجرا شود تا دست دلالان از این صنعت كوتاه شود و فیلمسازی كشور رشد كند.

این هنرمند ومدرس حرفه بازیگری گفت: فقط به صرف اشتیاق و علاقه بازیگر فاقد تعلیمات مناسب، نمی توان توقع ایفای بهترین نقش را داشت.

وی با تشبیه كار فیلمسازی مثل گروه تیمی فوتبال ابراز داشت: همه عوامل و صحنه پردازان فیلم و مجموعه های تلویزیونی باید به هم پاس دهند تا یك كار خوب ارایه شود و نباید با دلال گرایی؛ كار پرقدرت دست اندركاران تولیدات سینمایی وسریال ها دچارنقیصه شود و فراروی دیدگان تماشاگر، یك كار ضعیف به نمایش درآید.ك/3

م - ك 675