۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۴:۰۳
کد خبر: 80043912
T T
۰ نفر

تهران - رييس كميته بين المللي المپيك (IOC) از افزايش فزاينده تغيير مليت ورزشكاران براي شركت در بازي هاي المپيك ابراز نگراني كرد.

به گزارش منابع خبری، 'ژاك روگ' پس از نشست دو روزه كمیته اجرایی IOC و با اشاره به درخواست انگلیس برای حضور دو ورزشكار خارجی در المپیك 2012 این اظهارات را بیان كرد.

انگلیس درخواست كرده است 'یامیل آلداما' كوبایی الاصل در پرش سه گام و 'فیلیپ هیندس' دوچرخه سوار آلمانی برای این كشور در المپیك حضور پیدا كنند.

روگ گفت: برخی از ورزشكاران هستند كه به دلایل موجهی مثل ازدواج، كار یا تحصیل درخواست تغییر ملیت می دهند. برخی دیگر هم به دلیل اینكه از حمایت یا پول كافی برخوردار نیستند، می خواهند ملیت خود را تغییر بدهند. اما در این میان تعدادی از حمایت كافی در كشورهایشان برخوردارند ولی ملیت خود را تغییر می دهند تا به چیزهای بیشتری برسند. ما از نظر قانونی نمی توانیم جلوی چنین كاری را بگیریم اما این به معنی تأیید ما نیست.

اصلاح 'بریتانیایی قلابی' یكبار دیگر هفته گذشته در مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی جهان در استانبول تركیه پس از اینكه 'كارلس فان كامنی' از مقامات دو و میدانی انگلیس تصمیم گرفت 'تیفانی پورتر' آمریكایی را به عنوان كاپیتان دو و میدانی این كشور انتخاب كند، دوباره سر زبان ها افتاد.

پورتر یكی از چندین ورزشكاران خارجی است كه قصد دارد در المپیك لندن برای تیم دو و میدانی انگلیس به میدان برود.

9126**1440

سرخط اخبار ورزش