اراك- مديركل دفتر شهري و شوراهاي استانداري استان مركزي گفت: بودجه امسال شهرداري هاي اين استان دو هزار و 625 ميليارد و 28 ميليون و 108 هزار ريال بوده كه صرف توسعه زيرساخت هاي شهري، خدمات رفاهي و هزينه هاي جاري شده است.

'سعید فرخی' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یكهزار و 569 میلیارد و 175 میلیون و 749 هزار ریال از این بودجه سهم حوزه عمرانی و یكهزار و 55 میلیارد و 852 میلیون و 359 هزار ریال جاری بوده است كه در بین 32 شهرداری استان مركزی توزیع شده است.

وی جمعیت شهری مستقر در حوزه 32 شهرداری استان مركزی را 941 هزار و 115 نفر اعلام كرد و ادامه داد: سرانه درآمد شهرداری های استان امسال دو میلیون و 789 هزار ریال بوده و بیشترین و كمترین سرانه درآمد شهرداری های استان به ترتیب متعلق به فرمهین و كارچان است.

مدیركل دفتر شهری و شوراهای استانداری استان مركزی توضیح داد: امسال 960 طرح عمران شهری در استان مركزی در حال اجرا بوده است.

فرخی خاطر نشان كرد: شهرداری های استان مركزی در مجموع بیش از 500 میلیارد ریال بدهی از دستگاه های اجرایی دارند كه تعیین تكلیف این حوزه به عنوان یكی از كانون های درآمدزایی برای تقویت و توسعه زیرساخت های عمران شهری بسیار با اهمیت است.

وی اضافه كرد: در آخرین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مركزی مصوب شده كه بدهی شهرداری های استان مركزی با تشكیل ستاد تسهیل تعیین تكلیف و دستگاه های بدهكار از طریق تقسیط عمل كنند.ك/3

560/507

سرخط اخبار استان‌ها