تهران- معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح تاكيد كرد: آمريكايي ها بايد بدانند با بزرگنمايي حوادث سوريه هرگز نخواهند توانست جنايات بيشمار خود در افغانستان و پاكستان را پنهان سازند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد كل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ پاسدار 'سید مسعود جزایری' در تبیین تحولات و رخدادهای اخیر در منطقه افزود: فرافكنی و تلاش كاخ سفید برای انحراف افكار عمومی و فجایع هفته های گذشته در افغانستان تلاشی بیهوده است.

رییس ستاد تبلیغات دفاعی كشور گفت: اساسا مردم این كشورها هرگز اجازه چنین ترفندی را به دشمن نمی دهند زیرا آنها عزم راسخ خود علیه دشمنان را جزم كرده اند.

وی افزود: بر اساس قراین موجود مردم این كشورها بزودی جبهه های جدیدی علیه اشغالگران خواهند گشود تا آمریكا این امپراطوری فرتوت و فرسوده را زمینگیر سازد.

معاون ستاد كل نیروهای مسلح با یادآوری گسترش موج خشم و نفرت مسلمانان غیرتمند افغان علیه جنایات اشغالگران به ویژه نظامیان آمریكایی در این كشور اظهار داشت: ظاهرا در كاخ سفید گوش های شنوایی برای درك ابعاد خطرناك تداوم حضور آمریكا و متحدان غربی اش در افغانستان آن هم پس از جنایات اخیر و گسترش موج نفرت و اعتراض افغان ها پیدا نمی شود.

سردار جزایری در ادامه موج تازه اعتراضات علیه آمریكا كه پس از اهانت به قرآن به دلیل قربانی شدن 16 غیرنظامی افغان توسط یك نظامی آمریكایی كه به اذعان آمریكایی ها یك عنصر روانی مجروح شده در جنگ عراق صورت پذیرفته است را امتداد یك اعتراض فراگیر علیه ظلم، جنایت و اشغالگری دانست.

وی گفت: سركرده كاخ سفید باید خجالت بكشد كه با یك اظهار تاسف ساده در صدد دهن كجی به مردم مسلمان افغان و نیز به بازی گرفتن شعور دیگر ملل جهان برآمده اند.

رییس ستاد تبلیغات دفاعی كشور خاطرنشان كرد: آمریكایی ها باید بدانند ملت افغانستان به ویژه جوانان متدین این كشور از اشغالگران و تبعات و خسارت حضور نامشروع این مهمانان ناخوانده خسته شده اند و شایستگی آن را دارند تا دشمنان اشغالگر را از خاك خود بیرون كنند.

معاون ستاد كل نیروهای مسلح با تاكید بر این كه مردم افغانستان با بیرون راندن آخرین سربازان آمریكایی مطمئنا نهضت ضد اشغالگری و اراده ملی خود برای ساختن كشوری امن و رو به پیشرفت را ادامه می دهند افزود: این تجربه ای است كه ملت مسلمان عراق در حال دستیابی به آن هستند و مردم افغانستان نیز به خوبی از ظرفیت ساختن آینده كشورشان متناسب با آرمان های خود از آن برخوردارند.

وی با اشاره به این كه همپیمانان آمریكا از جمله آلمان پیام مردم افغانستان مبنی بر خروج نظامیان غربی از این كشور را تا حدودی درك كرده اند اظهار داشت: به نظر می رسد سفرهای پی در پی اخیر مقامات آلمانی به افغانستان با هدف زمینه سازی برای خروج نظامیان این كشور و افزایش روحیه سربازان و نظامیان آلمانی است كه به شدت در این چند سال اخیر و به دنبال شكست غرب در جنگ افغانستان تضعیف شده است.

سردار جزایری افزود: البته عمق نفرت و خشم ملت افغانستان به واسطه اهانت آمریكایی ها به قرآن به كشتار 16 غیرنظامی این كشور بر دامنه وحشت كشورهای حاضر در پروسه اشغالگری به ویژه آلمان افزوده است.

معاون ستاد كل نیروهای مسلح با بیان این كه اشغالگری غربی ها در افغانستان سرانجام با مجازات سختی روبه رو خواهد شد تصریح كرد: گسترش راهپیمایی ها و تظاهرات ملت مسلمان افغانستان، تشكیل هسته های مقاومت و ضربه زدن به منافع آمریكا از جمله اقداماتی است كه هم اینك می تواند علیه متجاوزان سازماندهی و اجرای آن در دستور كار قرار گیرد.

رییس ستاد تبلیغات دفاعی كشور با تاكید بر این كه سایه وحشت و هراس نباید حتی برای لحظه ای از سر اشغالگران برداشته شود با ارایه قرائنی از تصمیم افغان ها برای انتقام از غربی های متجاوز این كشور تصریح كرد: آمریكا نباید از برخوردهای گزنده به خاطر توهین به قرآن و كشتار مردم بیگناه افغانستان و پاكستان در امان باشند و سربازان آمریكایی باید طعم تلخ ضربه انتقال را بچشند به گونه ای كه حتی در هیچ كجای منطقه احساس امنیت و آرامش نداشته باشند.

سرتیپ جزایری با اشاره به موج فزاینده احساسات ضد اشغالگری و ضد آمریكایی در جهان و نیز باور مردم افغانستان كه اشغالگران غربی به ویژه آمریكایی ها را جنایتكارتر از طالبان می دانند به متحدان كاخ سفید در جنگ افغانستان هشدار داد هر چه سریعتر به خواست ملت های خود برای خروج از افغانستان گردن نهند تا عاقبت سخت و دهشتناكی كه در انتظار آمریكایی هاست آنان را به كام خود فرو نبرد.

سیام**9132

سرخط اخبار سیاست