رودان- دومين دوره مسابقات قرآني و معارف اسلامي شرق هرمزگان با معرفي 147 دانش آموز برتر در هفت رشته به كار خود پايان داد.

به گزارش شنبه ایرنا در این دوره از مسابقات 385 دانش آموز دختر در مقاطع راهنمایی و متوسطه با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در پایان 147 دانش آموز عناوین اول تا سوم را در هفت رشته به خود اختصاص دادند.

رئیس اداره آموزش و پرورش رودان در حاشیه اختتامیه دومین دوره مسابقات قرآنی حوزه شرق استان هرمزگان در گفتگو با ایرنا گفت :دومین دوره مسابقات قرآنی و معارف اسلامی وی‍ژه دانش آموزان راهنمایی و متوسطه شهرستان های رودان،رودخانه، میناب، سیریك، سندرك و بشاگرد بصورت قطبی به میزبانی شهرستان رودان برگزار شد.

موسی خادمی افزود : در این دوره از مسابقات 385 دانش آموز مقطع متوسطه و راهنمایی به ترتیب در نوبت صبح و بعدازظهر در رشته های انشاء نماز، احكام، قرائت، حفظ، تفسیر، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه به رقابت پرداختند.

وی در خصوص نتایج این دوره از رقابت ها گفت: در این دوره از مسابقات در مقطع راهنمایی شهرستان های میناب، رودان و رودخانه رتبه های اول تا سوم و در مقطع متوسطه نیز میناب، رودان و سیریك عناوین اول تا سوم را كسب كردند.

خادمی ادامه داد: در مجموع نیز در دو مقطع راهنمایی و متوسطه شهرستان های میناب، رودان و سیریك رتبه های برتر این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به اهمیت و نقش قرآن در سلامت روح و روان افراد و جامعه،قرآن را الگوی جاودانگی و سالم زیستن بشر دانست.

رئیس اداره آموزش و پرورش رودان آیات قرآنی را زیباترین آیات الهی وقرآن را ندای حقیقی و واقعی فطرت بشر عنوان كرد.

امام جمعه رودان نیز در گفتگو با ایرنا گفت: اهالی قرآن اهل تقوا ، صبر، توكل ، علم و معرفت هستند و قرآن راه نجات بشریت از غفلت است.

حجت السلام والمسلمین امیر الهی منش با بیان اینكه همه عالم تجلی نور خداست افزود: تمام عالم نشانه های خداست و انسان را به سوی خدا هدایت می كند.

وی با اشاره به تلاش بی نتیجه مخالفان قرآن افزود: كسانی كه با های و هوی ، سروصدا و دروغ پراكنی تلاش می كنند حقایق قرآن را بپوشانند به شدت در اشتباه هستند و خودخواهی، غفلت و پیروی از هوای نفس سبب نابودی آنان خواهد شد.ك /3

7196/668

سرخط اخبار استان‌ها