شيراز-رييس پليس آگاهي استان فارس با بيان اينكه كلاهبرداري هاي تلفني در پوشش خريد يا دريافت خدمات از واحدهاي صنفي اتفاق افتاده است، از واحدهاي صنفي اين استان درخواست كرد مراقب اين نوع كلاهبرداري ها باشند.

به گزارش ایرنا سرهنگ سیروس حیدری اظهار داشت: مدتی است كه عده ای كلاهبردار از طریق تلفن، به ویژه تلفن های همراه اعتباری با واحدهای صنفی تماس می گیرند و سفارش خرید كالا یا تقاضای ارائه خدمات مربوط به آن شغل را می كنند.

وی ادامه داد: این افراد به بهانه پرداخت كل یا بخشی از هزینه از طریق كارت بانكی و اطمینان از واریز شدن پول، از دارنده واحد صنفی می خواهند كه به یكی از خودپردازها مراجعه كند.

حیدری گفت: این افراد سپس به تلفن همراه دارنده واحد صنفی تماس و وی را به قسمت انتقال وجه راهنمایی و با ترفندهایی كه طرف مقابل متوجه نشود از او می خواهند تا در نهایت شماره كارت و مبلغ معامله را وارد و دكمه انتقال را فشار دهد.

وی افزود: با این كار به جای انتقال وجه از حساب مشتری به حساب كارت دارنده حساب واحد صنفی، پول از حساب دارنده واحد صنفی به حساب كلاهبردار منتقل می شود.

رییس پلیس آگاهی استان فارس بیان داشت: از آنجا كه برای اطمینان از واریز پول نیازی به ورود به بخش انتقال وجه نیست و دارنده كارت فقط با گرفتن موجودی و یا چند گردش آخر حساب می تواند از واریز شدن پول به حساب خود اطمینان یابد از تمامی صنوف تقاضا می شود در صورت برخورد با موارد مشابه ، شماره تلفن تماس گیرنده را از طریق تلفن 110 به نیروی انتظامی اطلاع دهند.ك/1

7380 /679

سرخط اخبار استان‌ها