بوشهر- معاون سياسي و امنيتي استانداري بوشهر گفت: پرونده ارتقاي ساختار سياسي برخي از شهرها و روستاهاي واجد شرايط اين استان از سوي وزارت كشور در سال آينده از سرگرفته خواهد شد.

محمد حسن شنبدی شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 12 اسفندماه برای جلوگیری از برخی مسایل حاشیه ای ارتقای وضعیت ساختار سیاسی شهرها و روستاها توسط وزارت كشور از قبل از برگزاری انتخابات متوقف شده بود.

وی یادآورشد: هم اینك برخی از شهرهای استان بوشهر واجد شرایط تبدیل به بخش و برخی از روستاها نیز شرایط لازم برای تبدیل به شهر را دارند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر ادامه داد: این استان دارای 23 بخشداری است كه از این شمار دو بخشداری توسط وزارت كشور به بخشداری ویژه ارتقا یافته است.

شنبدی اظهارداشت: بخشداری های ویژه استان بوشهر شامل خارك و عسلویه است كه در ساختار سیاسی، بخشدار به عنوان معاون فرماندار نیز محسوب می شود.

وی یادآورشد: همچنین بخشداری ویژه دارای معاونان سیاسی و عمرانی نیز خواهند شد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر ادامه داد: از مجموع 23 بخشداری این استان 9 بخشداری مركزی و مابقی نیز مستقل است.

وی با بیان اینكه جزیره خارك از توابع شهرستان بوشهر محسوب می شود گفت: بیش از 95درصد صادرات نفت كشور از پایانه نفتی خارك صادر می شود و وجود میدان های نفتی در اطراف این جزیره باعث شد تا وزارت كشور با ارتقای آن به بخشداری ویژه موافقت كند.

شنبدی افزود: همچنین وجود پارس جنوبی در عسلویه شهرستان كنگان نیز باعث شده تا این بخش نیز به بخشداری ویژه تبدیل شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر ادامه داد: به دنبال این هستیم كه افزون بر ارتقای ساختار سیاسی بخش های یادشده از نظر حوزه های مدیریتی، تامین امكانات و زمینه فعالیت های توسعه ای نیز در خارك و عسلویه فراهم شود. ك/3

628/539

سرخط اخبار استان‌ها