تهران- رييس فدراسيون ووشو با اشاره به اينكه موفقيت هاي اين رشته در سال 90 همچون سال هاي گذشته ادامه يافت، گفت: كسب نتايج درخشان در مسابقات جهاني تركيه نقطه عطف موفقيت هاي ما بود.

'مهدی علی نژاد' روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، خاطرنشان كرد: سال 90 برای ما به خوبی پشت سر گذاشته شد چراكه توانستیم حركت موفقیت آمیز خود را همچنان ادامه بدهیم.

وی افزود: نقطه عطف موفقیت های ووشوی ایران در سال 90 در حوزه ملی، نایب قهرمانی در مسابقات جهانی تركیه همراه با كسب 6 طلا، 2 نقره و 3 برنز بود كه نسبت به دوره قبل یك مدال طلای بیشتر كسب كردیم .

رییس فدراسیون ووشو گفت:در این مسابقات و در بخش ساندای بانوان به 3 مدال طلا رسیدم و در تالوی بانوان نیز نخستین مدال جهانی بانوان ایران كسب شد كه برای ما بسیار ارزشمند بود.

علی نژاد اظهار داشت: همچنین در مسابقات جوانان آسیا در شانگهای چین نیز با كسب 20 مدال كه 6 مدال آن طلا بود به نایب قهرمانی رسیدیم.

وی افزود: كسب 20 مدال در رقابت های آسیایی جوانان ركورد مدال آوری ووشوی ایران در یك رقابت رسمی را شكست.

علی نژاد با اشاره به اهمیت بالای استعدادیابی در فدراسیون ووشو ادامه داد: 3 دوره استعدادیابی را در سال جاری برگزار كردیم تا نخبه های این رشته را شناسایی و بر روی آنان سرمایه گذاری كنیم.

وی افزود: همچنین علاوه بر برگزاری لیگ های برتر آقایان و بانوان، 3 لیگ جدید(جوانان آقایان، جوانان بانوان و لیگ دسته یك آقایان) را هم برگزار كردیم چراكه معتقدم برگزاری این مسابقات نقش مهمی در موفقیت های ما داشته است. همچنین توانستیم نسبت به گذشته كمك های بیشتری به هیات های استانی داشته و چند خانه ووشو را نیز افتتاح كنیم.

علی نژاد در خصوص اهم برنامه های سال آینده این فدراسیون گفت: بیشتر تمركز ما بر روی موفقیت در مسابقات جهانی جوانان، آسیایی بزرگسالان و جام جهانی است و در كنار میزبانی غرب آسیا در تهران و جام پارس در زنجان را هم داریم.

وی ادامه داد: همچنین برای شناسایی استعدادهای بیشتر همكاری نزدیكتری با آموزش و پرورش خواهیم داشت.

رییس فدراسیون ووشو در پایان گفت: با برنامه ریزی خود در این چند سال روند مناسبی داشته ایم و برای ادامه آن به طور یقین در سال آینده هم شاهد كمك های مقامات وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی المپیك خواهیم بود.

3783**1440

سرخط اخبار ورزش