۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۴:۱۲
کد خبر: 80043871
T T
۰ نفر

بوشهر- رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به استقبال مردم از نمايشگاه بهاره بوشهر مدت اين نمايشگاه تا فردا يكشنبه 28 اسفندماه تمديد شد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل مرحمتی شنبه در نشست اعضای هیات بازرسی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر گفت: تاكنون 600 تن مرغ منجمد و 60 تن گوشت قرمز به منظور تامین مایحتاج مردم در نوروز، توزیع شده است.

وی اضافه كرد: دراین نمایشگاه 260 غرفه شامل 240 صنف تولیدی و 20 صنف خدماتی حضور دارند و مردم نیز استقبال خوبی از این نمایشگاه داشته‌اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تاكید كرد: از مجموع سهمیه 800 تنی پرتقال، تاكنون 371 تن در بوشهر توزیع شده ضمن اینكه 300 تن سهمیه سیب داشتیم كه از این تعداد 127 تن آن توزیع شده است.

مرحمتی گفت: یكهزار تن سهمیه مرغ منجمد داشتیم كه تاكنون 600 تن آن توزیع شده و از مجموع 80 تن سهمیه گوشت قرمز 60 تن توزیع شده است.

وی در ارتباط با اقدامات انجام شده در حوزه بازرسی گفت: از نیمه دوم بهمن ماه كار بازرسی از بازار آغاز شده و گشت‌های روزانه با همكاری تعزیرات حكومتی درحا اجراست.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به وجود 270 بازرس افتخاری در استان بوشهر گفت: تلفن 124 نیز به صورت شبانه‌روزی برای پیگیری تخلفات احتمالی در خدمت هم استانی‌هاست.

مرحمتی بیان كرد: سامانه ارتباطی 124 سریعترین پل ارتباطی بین مردم و سازمان صنعت، معدن وتجارت است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهرگفت: برای نظم دهی و انسجام بخشی بیشتر به فرآیند تنظیم بازار و نظارت گسترده‌تر بر مراكز ذخیره سازی و نگهداری كالا، انبارها، سردخانه‌ها و جایگاهای توزیع كالا و عرضه خدمات، بازرسی‌های مستمری توسط بازرسان این سازمان صورت می‌گیرد.

مرحمتی افزود: این بازرسی‌ها كامل و بدون نقص نیست و نیازمند مكمل دیگری است كه آن نیز نظارت‌های مردمی و ارتباطات مستمر و حمایت‌های مردمی است.

وی اضافه كرد: یكی از سریعترین راه‌هایی كه می‌تواند سازمان صنعت، معدن و تجارت را در تنظیم بازار و كنترل و نظارت بر قیمت‌ها یاری رساند، سامانه 124 به عنوان یك پل ارتباطی است.

مرحمتی گفت: شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف مشهود ازقبیل گران فروشی، كم فروشی، تقلب، عدم عرضه صحیح كالا، احتكار، عدم صدور فاكتور خرید و سایر تخلفات را از طریق تماس با تلفن 124 به ستادهای خبری مستقر در ادارات صنعت، معدن و تجارت سراسر استان گزارش كنند تا در اسرع زمان مورد رسیدگی قرار گیرد. ك/2

629/539

سرخط اخبار استان‌ها