كرمانشاه- اداره كل هواشناسي استان كرمانشاه در اخطاريه كه امروز منتشر كرد، نسبت به ورود ريزگردها و ايجاد فضاي غبارآلود بر جو استان از بعداظهر امروز، هشدار داد.

به گزارش ایرنا، هواشناسی استان كرمانشاه در ادامه، افزوده است: پیش بینی می شود، غبار ناشی از طوفانهای گرد و خاكی كه هم اكنون روی بیابانهای كشور عراق تشكیل شده است از اواخر وقت امروز جو استان به ویژه نوار مرزی را با غلظت زیاد تحت تاثیر قرار داده ولی با شمالی شدن جریانات تا پیش از ظهر فردا نیز تخلیه خواهد شد.

گزارش هواشناسی در خصوص وضعیت جوی استان حاكی از آن است كه در ادامه فعالیت پایانی سیستم حاكم بر جو استان طی امروز و تا حدی امشب در بعضی از ساعات شاهد وزش باد نسبتا شدید، بارش برف و باران و احتمالا رعد و برق در سطح استان خواهیم بود.

این گزارش می افزاید: بارش در نواحی سردسیر به خصوص در نیمه شمالی استان به شكل برف خواهد بود.

بدین ترتیب با عبور سامانه ی یاد شده، متوسط دمای هوا در نقاط مختلف استان طی 48 ساعت آینده كاهش محسوسی می یابد (8 تا 12 درجه سلسیوس در نقاط مختلف استان) همچنین از روز یكشنبه (فردا) تا پایان هفته جاری (روزهای نخستین نوروز 91) جو نسبتا پایداری در سطح استان خواهیم داشت و دمای هوا نیز از روز دوشنبه بتدریج رو به افزایش خواهد بود.

شاید پایدار بودن جو در روزهای نخست سال كه مردم به سفر و دید و بازدیدهای نوروزی می روند از خبرهای خوش باشد هرچند كه بارش برف و باران رحمت الهی و نعمت است.

571

سرخط اخبار استان‌ها