مشهد- دبير ستاد تسهيلات و ساماندهي زائران فرمانداري مشهد گفت: طرح ترافيك محدوده حرم امام رضا (ع) بر اساس زوج و فرد پلاك خودروها با ابلاغيه شوراي ترافيك استان خراسان رضوي براي اجرا به فرماندهي انتظامي و راهنمايي و رانندگي از 29 اسفندماه آغاز مي شود.

'حسین نصاری' روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: وزارت كشور و به طبع آن استاندار خراسان رضوی دستور اجرای طرح ترافیك زوج و فرد محدوده حرم امام رضا (ع) صادر كرده و با ابلاغ اجرای آن به فرماندهی انتظامی طرح فوق از 29 اسفندماه سالجاری لغایت 12 فروردین ماه سال 91 اجرا می شود.

وی ادامه داد: ستادهای دادمی سفرهای نوروزی به ریاست استاندار خراسان رضوی و دبیری فرماندار مشهد به نمایندگی همه ادارات و سازمانهای دست اندركار از روز جمعه 26 اسفندماه جاری فعالیت خود را آغاز كرد.

وی اظهار داشت: تا قبل از این فعالیتهای ارایه خدمات به زائران و مسافرین به طور منسجم انجام نمی شد و هر اداره و سازمان ذیربط به موازات همدیگر در این بخش اقدام می كردند.

وی اضافه كرد: ولی با تشكیل این ستاد همه بخشهای دست اندركار تحت نظارت مدیریت واحد به ارایه خدمات به زائران و مسافرین می پردازند.

بر اساس تفاهمنامه بین ستاد دائمی سفرهای نرووزی و شهرداری مشهد ستادهای استقبال از بهار در مبادی ورودی این شهر شامل محورهای نیشابور و قوچان فعال شده و در این ایستگاهها در بدو ورود زائران و مسافرین نوروزی خدماتی مانند راهنمایی آنان و رزور هتل، هتل آپارتمان، میهمان پذیر و منازل شخصی مجاز انجام می شود.ك/3

7490/659

سرخط اخبار استان‌ها