زنجان - معاون جمعيت هلال احمر استان زنجان از امداد رساني و نجات جان 401 مسافر گرفتار در برف، كولاك و يخبندان در محورهاي مواصلاتي اين استان توسط امدادگران اين جمعيت خبر داد.

'محمدرضا معجونی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، زمان این حادثه را از نخستین ساعت صبح امروز /شنبه/ تا ساعت لحظه مخابره خبر ، ذكر كرد و افزود: از این تعداد مسافر درراه مانده و گرفتار در برف و كولاك ، 33 مصدوم توسط تیم های عملیاتی این جمعیت به مراكز درمانی منتقل شدند و 31 نفر به صورت سرپایی در محل مورد مداوا قرار گرفته و بیش از 100 نفر نیز در اماكن از پیش تعیین شده در زنجان اسكان یافتند.

وی، اظهارداشت: در این عملیات 13 تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان شامل 26 نفر كادر و 40 امدادگر داوطلب و همچنین 12 دستگاه آمبولانس، چهار دستگاه خودرو نجات، پنج دستگاه خودرو كمك دار سبك، بكار گرفته شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان ، تصریح كرد: 100 بسته مواد غذایی و 200عدد اقلام زیستی در بین اسكان یافتگان در این استان توزیع شد.

وی ، افزود: محورهای مواصلاتی زنجانی در زمان هایی كه بارش اتفاق افتاد از استان های حادثه خیز كشور می شود كه بهتر است رانندگان در چنین وضعیتی با احتیاط كامل رانندگی كنند.

597/522

سرخط اخبار استان‌ها