زنجان- مدير كل امور كتابخانه هاي استان زنجان،گفت: همزمان با ايام تعطيلات نوروزي مسابقه بزرگ خاطره نويسي مهرورزي(نوروزي) در بين دانش آموزان و مردم برگزار مي شود.

'محمد ربیع احمدخانی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،افزود: مسابقه بزرگ خاطره نویسی مهرورزی(نوروزی) با مشاركت و همكاری آموزش و پرورش استان در بین دانش آموزان برگزار می شود.

وی، غنی سازی اوقات فراغت، جذب مخاطبان غیر عضو و تقویت قدرت نگارش را از اهداف برگزاری این مسابقه اعلام كرد و افزود: آحاد مختلف مردم می توانند دفترچه مربوطه را از كتابخانه های عمومی و یا مدارس دریافت و دراین مسابقه شركت كنند.

مدیر كل امور كتابخانه های استان زنجان، با بیان اینكه در بالای هر یك از صفحات دفترچه سوالی مطرح شده تا مخاطبان با بیان خاطرات و دیدگاههای خود از موضوع مطرح شده قدرت نگارش و خلاقیت را افزایش دهند،اظهار داشت: علاوه برآن خاطراتی از نویسندگان مطرخ كشور نیزدر این دفترچه نقل شده كه دستیابی به شیوه صحیح نگارش را برای مخاطبان فراهم می نماید.

وی، افزود: دفترچه های خاطرات نوروزی حاوی معرفی كتب های ارزشمند در زمینه های مختلف برای همه اعضای خانواده بوده و مسابقه نقاشی در موضوع های مختلف نیز از دیگر بخش های دفترچه های مهرورزی است.

احمدخانی، با اشاره به اینكه تمیزی دفترچه، خوانا بودن مطالب، نثر روان و انسجام مطالب در ارزیابی و داوری بسیار تاثیر گذار است، افزود: توجه به جرئیات،حذابیت مطالب و پرداختن به عناوین مورد نظر دفترچه نیز از معیارهای دیگر در ارزیایی دفترچه های خاطرات است.

وی، اظهار داشت: علاقمندان می توانند تا 20 فروردین ماه نسبت به دریافت دفترچه ها اقدام و پس از ثبت خاطرات نوروزی حداكثر تا سوم اردیبهشت ماه به امور كتابخانه ها تحویل دهند.

522/7320

سرخط اخبار استان‌ها