گرگان - مديركل راه و شهرسازي گلستان گفت: با استقرار ايستگاه هاي ويژه راهداري نوروزي در نقاط حادثه خيز و نصب پيامهاي ايمني در طول جاده هاي استان براي كاهش تصادفات و تلفات جاده اي و خدمت گذاري به مردم اقدام مي شود.

مهندس 'محمد تقی جوان شورابی' روز شنبه در آخرین جلسه شورای راهداری سال 90 افزود: طرح راهداری نوروزی اداره كل راه وشهرسازی گلستان از 25 اسفندماه جاری در 95محور ارتباطی استان به طول چهار هزار و 712 كیلومتر به اجرا درآمده است.

به گفته وی در این طرح كه تا 15 فروردین ماه 91 ادامه دارد ، عملیات راهداری، بازگشایی راه ها و امداد و نجات مسافران نوروزی انجام می شود.

وی با قدردانی از راهداران استان در راستای عملیات راهداری ماه های اخیر بر آمادگی نیروهای راهداری و ادارات راه و شهرسازی برای خدمت رسانی به موقع به مسافرین نوروزی و بویژه در حوادث پیش بینی نشده تاكید كرد.

شورابی همچنین از روسای ادارات شهرستانهای تابعه خواست تا برای هماهنگی با كلیه نیروهای امدادی شهرستانها در خصوص امداد جاده ای در ایام نوروز اقدام كنند.

از دیگر تاكیدات مدیركل راه و شهرسازی گلستان در این جلسه، پیگیری اجرا و واگذاری مسكن مهر به هم استانیها بود و از عوامل و دست اندركاران این بخش خواست كه همكاری های بیش از پیش خود را برای تحقق هر چه سریع تر این پروژه ها داشته باشند.

شورابی گفت: یكی از اهداف وزارت راه و شهرسازی، برقراری تردد ایمن و روان در جاده ها در راستای كاهش تصادفات در زمان سفر بوده و امید است كه سال جدید، سالی ایمن و بی خطری برای هموطنان باشد.

601

سرخط اخبار استان‌ها