دورود - آبشار بيشه يكي از زيباترين مناطق طبيعي لرستان واقع در ايستگاه بيشه در ايام نوروز پذيراي گردشگران و ميهمانان نوروزي است.

به گزارش ایرنا ، آبشار بیشه به گفته بسیاری از طبیعت دوستان ، یكی از زیباترین آبشارهای موجود كشور می باشد كه خداوند آن را در محیطی طبیعی و جذاب به ودیعه گذاشته است.

آب و هوای مطلوب و مفرح ، تنوع زیست محیطی اطراف این منطقه گردشگری موجب شده تا سالانه هزاران نفر گردشگر و توریست از آبشار زیبای بیشه دیدن كنند.

راه دسترسی به این منطقه زیبا از سمت دورود از طریق راه آهن و به وسیله قطارهای مسافر بری اعم از محلی و سراسری صورت می گیرد.

بر همین اساس گردشگران و دوستداران مناطق تفریحی سیاحتی می توانند با ورود به شهرستان دورود به وسیله قطار مسافربری محلی و یا دیگر قطارهای مسافربری به این مكان زیبا برسند.

فاصله دورود تا آبشار بیشه افزون بر 35 كیلومتر می باشد كه این مسیر خود دارای جاذبه های طبیعی و دیدنی فراوانی است.

ارتفاع این آبشار زیبا تا كف زمین حدود 50 متر است كه از نقطه برخورد با زمین تا سرازیر شدن به رودخانه سزار نیز 10 متر ارتفاع دارد.

مسیر دورود تا آبشار كه از كنار رودخانه سزار عبور می كند خود دارای آبشارهای فصلی و دایم و آبشارهای كوچك و بزرگ یخی است كه تنوع طبیعی این منطقه را صد چندان كرده است.

فاصله این منطقه زیبای گردشگری تا مركز استان لرستان (خرم آباد) از طریق جاده بالغ 64 كیلومتر است.

635/630

سرخط اخبار استان‌ها