۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۳:۲۸
کد خبر: 80043821
T T
۰ نفر

جلفا، تبريز- بارش برف درروزهاي پاياني سال 90 مسافران و گردشگراني را كه به شهرستان جلفا عزيمت كرده اند، غافلگير كرد.

ایستگاه هواشناسی جلفا میزان بارش در نقاط كوهستانی و روستاهای صعب العبور را 25 سانتیمتر و در نقاط شهری را 15 سانتی متر اعلام كرد.

در پی این بارندگی نسبتا شدید كه هفتمین بارش در زمستان امسال گزارش شده، اغلب راههای ارتباطی روستاهای واقع در ارتفاعات بخش سیه رود و مركزی شهرستان مسدود شده است.

این بارش همچنین باعث افت شدید دمای هوا از 8 درجه سانتیگراد به 2 درجه زیر صفر در سطح شهرستان شده است.

به دنبال بارش برف كه خوشحالی كشاورزان و باغداران دشت گوردیان را به همراه داشت، تمام مدارس شهرستان در روز های 27 و 28 اسفند ماه جاری تعطیل اعلام شد.

با نزدیك شدن به فصل بهار بسیاری از گردشگران، طبیعت بكر و زیبای جلفا و سواحل فرح بخش رودخانه مرزی ارس را برای گشت و گذار انتخاب كرده اند كه بارش برف باعث نگرانی در ادامه سفر آنان شده است.

در عین حال ستاد تسهیلات سفر شهرستان جلفا و روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ارس به خبرنگار ایرنا اعلام كردند كه مسافران و گردشگران نگران مراكز اقامتی نباشند و مشكلی از حیث اسكان و سیستم گرمایشی اماكن اسكان وجود ندارد.

شهرستان جلفا با 54 هزار نفر جمعیت در146 كیلومتری تبریز مركز آذربایجان شرقی واقع شده و از طریق رودخانه مرزی ارس با جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری ارمنستان مرز آبی مشترك دارد.

7222/587

سرخط اخبار استان‌ها