اردبيل - اداره كل راه و ترابري استان اردبيل اعلام كرد: تردد خودروها در بيشتر محورهاي مواصلاتي اين استان فقط با استفاده از زنجيرچرخ امكان پذير است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره كل راه و ترابری استان بارش برف سنگین توأم با كولاك شدید از دیروز سراسر جاده ها و گردنه های صعب العبور استان را فرا گرفته و ارتفاع برف در جاده های استان به بیش از 50 سانتی متر می رسد.

بنا به گزارش مركز پیام و مدیریت راههای این اداره كل مأموران راهداری با تلاش شبانه روزی و مستمر خود مشغول انجام برفروبی و نمك پاشی در تمام راههای اصلی ، فرعی و روستایی هستند تا راهی ایمن و آسان برای وسایط نقلیه فراهم كنند.

به رغم بارش برف سنگین توأم با كولاك شدید در جاده ها ، با سعی و تلاش بی وقفه راهداران زحمتكش در حال حاضر تمام محورهای مواصلاتی استان باز و تردد وسایط نقلیه فقط با زنجیر چرخ امكان پذیر می باشد.

بارش برف سنگین حدی است كه حتی امكان برفروبی و یخ زدایی جاده ها به سختی صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا اداره كل راه و ترابری استان به هموطنان توصیه كرده تا آرامش اوضاع جوی از مسافرت های غیر ضروری به ویژه با خودروهای سبك و سواری در نواحی كوهستانی و گردنه های سخت گذر استان خودداری كنند.

این اداره كل از رانندگان وسایط نقلیه خواسته است حتما زنجیر چرخ و سایر تجهیزات ایمنی زمستانی به همراه داشته و با رعایت جوانب احتیاط و سرعت مطمئنه رانندگی كنند.

دو شماره تلفن گویای 141 و 8811425 این اداره كل در هر ساعات شبانه روز آخرین وضعیت راههای استان را اعلام می كند.

594/593/ 1645