بيروت - نيروهاي امنيتي لبنان طي عملياتي در فرودگاه بين المللي بيروت، موفق شدند اعضاي يك گروه تروريستي قطري كه قصد سفر به سوريه و عمليات خرابكارانه در آن كشور را داشتند، دستگير كنند.

به گزارش ایرنا از بیروت، روزنامه لبنانی'البناء' همچنین روز شنبه نوشت: نیروهای امنیتی سوریه از دستگیری دهها تن از افراد مسلح از اتباع مختلف غربی و عربی در منطقه 'زبدانی' سوریه خبر دادند.

به نوشته این روزنامه ، در میان افراد دستگیر شده، سه فرانسوی ، چهار انگلیسی و 64 ترك دیده می شود.

روزنامه البناء با اشاره به وجود افراد مسلح لیبی در درگیری های داخلی سوریه، افزود: جسد صدها نفر از این افراد همچنان در صحنه درگیری ها باقی مانده است.

این روزنامه تأكید كرد: برخی از این افراد با طی كردن مسیرهای كوهستانی و صعب العبور، خود را به سوریه رسانده اند و برخی دیگر از طریق بندر 'اسكندرون' در تركیه، وارد سوریه شدند.

روزنامه لبنانی البناء نوشت: عده زیادی از این افراد طی عملیات نیروهای امنیتی سوریه، در روستای' سرغایا' واقع در نزدیكی مرز لبنان، خود را به این نیروها تسلیم كردند.

روزنامه لبنانی همچنین از دستگیری عوامل عملیات تروریستی در شهر حمص سوریه كه طی آن بسیاری از مردم غیر نظامی سوریه كشته شده اند خبر داد. مخالفان نظام سوریه سعی داشتند از طریق شبكه های خبری عربی مانند 'العربیه' و'الجزیره'، دولت سوریه را مسئول این عملیات معرفی كنند.

خاورم*2023**1609

سرخط اخبار جهان