۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۳:۱۸
کد خبر: 80043803
T T
۰ نفر

اردبيل - * بيله سوار * 80 نفر از اهالي خير و خدا دوست شهرستان بيله سوار در محل پايگاه سازمان انتقال خون اردبيل كه در فلكه شهرداري بيله سوار اقدام به اخذ خون از مردم مي كرد 32 هزار سي سي خون خود را به نيازمندان اهدا كردند.

***

* بیله سوار * حجت الاسلام كریم قیاسی امام جمعه بیله سوار با توصیه مردم به تقوای الهی بزرگ‌ترین فضیلت عید را در دوری از معصیت و گناه دانست. وی با اشاره به برخی از حوادث و رخدادهای امسال در كشور و منطقه افزود: بزرگ‌ترین توفیق ملت ایران در سال 90 در كنار دستیابی به دستاوردهای علمی ، نظامی و هسته‌ای ، حضور در عرصه‌های اجتماعی و به ویژه راهپیمایی و انتخابات بود كه از مؤلفه‌های پشتیبانی این نظام به شمار می‌رود.

***

* بیله سوار * در طرح توسعه باغداری برای ایجاد اشتغال هشت هكتار از اراضی كم بازده بیله سوار به باغ شلی و بادام تبدیل شد. بهروز پنهانی رییس اداره منابع طبیعی بیله سوار گفت: در این طرح سه هزار اصله نهال در منطقه اوجاق قشلاق غرس شد. برای اجرای این طرح 600 میلیون ریال هزینه شده است.

***

*گرمی * رییس شورای دانش آموزی دبیرستان دخترانه الزهرای گرمی به عنوان مشاور مدیركل آموزش و پرورش استان اردبیل انتخاب شد. ترحم رستمی مدیر آموزش وپرورش گرمی گفت: سمیرا مبشر رییس شورای دانش آموزی دبیرستان الزهرای گرمی با كسب دومین آرا در انتخابات روسای شوراهای دانش آموزی به عنوان مشاور مدیركل انتخاب شد. وی هدف از تشكیل شوراهای دانش آموزی را تحكیم آموزه های اجتماعی سیاسی ، تقویت خودباوری ، انگیزش حس مشاركت و مسوولیت پذیری ، توجه علمی و قانونی به مطالبات دانش آموزان و بهبود نظام تصمیم گیری از طریق مشاركت دانش آموزان در حوزه آموزش و پرورش اعلام كرد.

***

* نمین * از سری مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاههای استان یك دیدار در نمین برگزار شد. در این مسابقه كه بین تیم های فوتبال قدس نمین و تپراق لو اردبیل در ورزشگاه شهید ایرج شاهماری شهر نمین برگزار شد تیم میزبان با حساب دو بر یك بر حریف خود غلبه كرد.

***

* نمین * در آخرین مراسم نمازجمعه پر صلابت سال 1390 شهرستان نمین حجت الاسلام محمود عدلی امام جماعت مسجد امام حسین (ع ) شهر نمین به عنوان امام جماعت نمونه مساجد شهرستان نمین معرفی و با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سوی دفتر امام جمعه نمین از خدمات ارزنده وی در طول یك سال گذشته تجلیل شد.

***

* بیله سوار * عده ای از مردم شهید پرور بیله سوار در گلزار شهدای این شهر حضور یافته و ضمن غبارروبی ، عطرافشانی و قرائت فاتحه از خداوند منان برای اموات خویش طلب مغفرت و آمرزش كردند. روشن كردن شمع ، توزیع حلوا و خرما از دیگر برنامه هایی بود كه در قبرستان صورت گرفت.

***

* گرمی * نمایشگاه آثار دستی و توانمندی های دانش آموزی گرمی با رویكرد دین و زندگی در دبیرستان دخترانه الزهرای این شهرستان دایر شد. به گزارش خبرنگار ایرنا منصوری زاده معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش گرمی در بازدید از این نمایشگاه معرفی خلاقیت ها و توانمندی های دانش آموزان را از اهداف آن ذكر كرد. وی بر انتخاب و تجلیل از پدیدآورندگان آثار بهتر تاكید كرد.

***

* گرمی * در مراسمی با حضور مسوولان گرمی از دانشجویان نمونه تحت حمایت كمیته امداد امام (ره) گرمی در سالن كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان این شهرستان تجلیل شد. به گزارش خبرنگار ایرنا صمد كریمی رییس كمیته امداد امام (ره) گرمی در این مراسم شمار دانشجویان تحت پوشش این نهاد را 267 نفر اعلام كرد. وی همچنین با اشاره به تحت پوشش بودن 667 دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در كمیته امداد امام (ره) گرمی از همكاری 155 سررابط بین دانش آموزان و اداره آموزش و پرورش خبرداد.

***

* بیله سوار * سفره هفت سین نوروزی به مناسبت گرامیداشت و استقبال از سال نو با حضور معاون پرورشی و مربیان مدارس در دبستان رقیه بیله سوار برپا شد. در این جشنواره دانش آموزان با چیدن میوه ، شیرینی و هفت سین نوروزی در سفره هفت سین و خواندن سرود و نغمه های محلی فرارسیدن عید نوروز را به مربیان و معلمان خود تبریك گفتند.

***

* بیله سوار * جشنواره الگوهای تدریس برتر درس تربیت بدنی دوره های تحصیلی مدیریت آموزش و پرورش بیله سوار برگزار شد. در این جشنواره نفرات برتر برای شركت در مرحله استانی انتخاب شدند.

***

* بیله سوار * در مراسمی از اعضای شورای آموزش و پرورش انگوت به پاس یك سال فعالیت با اهدای هدایایی تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم لطفعلی زیادی بخشدار انگوت ، تلاش شورای آموزش و پرورش را در تحقق اهداف حوزه تعلیم و تربیت این بخش ذكر كرد. وی همچنین با قدردانی از چهره های برتر كنكور و برگزیدگان جشنواره جابربن حیان ، بر ایفای نقش شورای آموزش و پرورش و انجمن اولیا و مربیان در شكوفایی استعدادهای دانش آموزان تاكید كرد. فرهمند رییس اداره آموزش و پرورش انگوت هم از آمادگی و تجهیز دو مدرسه در شهر انگوت برای اسكان مسافران فرهنگی و گردشگران نوروزی بخش انگوت خبرداد.

***

* گرمی * گرمی مغان رتبه برتر مسابقات آزمایشگاهی مناطق مختلف آموزش و پرورش استان را كسب كرد. مرحله قطبی مسابقات آزمایشگاهی علوم تجربی مقطع دوم راهنمایی مناطق آموزش و پرورش مشگین شهر ، لاهرود ، ارشق ، انگوت و گرمی در مدرسه راهنمایی عصمت گرمی برگزار شد. اكبر جمالی معاون اداره آموزش و پرورش گرمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف از این مسابقات را كاربردی كردن آموخته های فراگیران ، لذت بخش كردن فرایند یادگیری و انجام

فعالیت های عملی در كنار فعالیت تئوری اعلام كرد. در این مسابقات دانش آموزان مدرسه راهنمایی بحرالعلوم گرمی با امتیاز 33/95 رتبه اول این مسابقات را كسب كردند.

***

* بیله سوار * جلسه توجیهی آموزشیاران نهضت سواد آموزی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان بیله سوار با حضور مسوولان نهضت سواد آموزی استان ، مسوولان و آموزشیاران نهضت سواد آموزی منطقه ، مدیران مجتمع های آموزشی و پرورشی آموزش و پرورش و تشكل های غیردولتی برگزارشد. نوری رییس اداره آموزش نهضت سواد آموزی استان ضمن قدردانی از زحمات مسوولان و آموزشیاران در زمینه چالش های پیش رو نهضت سواد آموزی بعد از ادغام با آموزش وپرورش ، توجیه مسایل آموزشی وپرورشی و تغییر ساختار آموزشی نهضت سواد آموزی ارایه كرد.

594/7118/7124/7120/593

سرخط اخبار استان‌ها