رشت- فرمانده پليس راه گيلان گفت: با تلاش فرمانده پليس راه تالش - صومعه سرا، چهار سرنشين يك خودرو كه شب گذشته بدون توجه به انسداد راه، وارد محور دوران در70كيلومتري استان اردبيل شده بودند از مرگ حتمي نجات يافتند.

سرهنگ 'مجید جمشاد' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شب گذشته بدنبال تماس تلفنی با پاسگاه پلیس راه تالش-صومعه سرا و درخواست كمك شخصی با هویت معلوم و با پیگیری مشخص شد در محور دوران خودرویی به علت برف و كولاك شدید در برف گرفتار شده و مسافران خودرو در معرض مرگ حتمی قرار گرفته اند.

وی اضافه كرد: فرمانده پلیس راه تالش- صومعه سرا در اقدامی موثر و به موقع در هماهنگی با عوامل راهداری و همراهی یكدستگاه خودروی برف روب، با وجود برف سنگین كه در برخی جاها به یك متر هم رسیده بود توانستند به خودروی گرفتار و تقریبا مدفون شده در برف امدادرسانی و آنها را از مرگ نجات دهند.

فرمانده پلیس راه گیلان خاطرنشان كرد: مسافران گرفتار در برف كه باور نداشتند نجات یافته اند، از شدت هیجان با چشمانی اشك آلود از تلاش پلیس برای نجات جانشان قدردانی كرده و از اشتباه خود كه به تابلو عبور ممنوع توجه نكرده بودند ابراز پشیمانی كردند.

سرهنگ جمشاد با تقدیر از تمامی عوامل كه در نجات این تعداد از شهروندان سهیم بودند، یادآور شد: همیشه همه اشتباهات ما قابل جبران نیست به خصوص در مقوله رانندگی كه ارتكاب به هر اشتباه، رفتن به استقبال حادثه خواهد بود.

وی، به مسافران و رانندگان توصیه كرد با رعایت قوانین و مقررات از به خطر انداختن جان خود و دیگران جلوگیری كنند.

گفتنی است، مركز اطلاع رسانی پلیس گیلان نیز از تلاش كاركنان زحمتكش و خدوم پلیس راه استان به ویژه سروان علیزاده كه جان چهار انسان را از مرگ حتمی نجات داد قدردانی كرد.كد/3

7296/ 603

سرخط اخبار استان‌ها