كوالالامپور - 'نجيب تون رزاق' نخست وزير مالزي روز شنبه از مردم اين كشور خواست با گوش دادن به ادعاها، اتهامات و وعده هاي حزب مخالف آينده خود را رها نكنند.

به گزارش ایرنا به نقل از برناما، نجیب تون رزاق گفت: ائتلاف حاكم باریسان نشنال در طی سال های گذشته كارهای بسیاری برای خوشبختی ملت انجام داده است و این نشان دهنده توانایی ائتلاف حاكم برای اداره درست و موثر كشور بوده است.

وی تصریح كرد: آنچه مخالفان وعده می دهند و می گویند قابل اتكا نیست زیرا آنها توانایی و ظرفیت اداره كشور را ندارند و حتی در شرایط كنونی نیز دچار سردرگمی هستند.

نخست وزیر مالزی با اشاره به رشد اقتصادی و افزایش درآمد كشور در سال های اخیر گفت: این امور نشان دهنده كارآمدی ائتلاف حاكم باریسان نشنال در اداره امور كشور است.

نخست وزیر مالزی در پاسخ تلویحی به انتقادات مخالفان از دولت برای پرداخت كمك هزینه زندگی به مالزی های با درآمد پایین، اظهار داشت: دولت آنچه بین مردم توزیع كرده است درآمد كشور بوده و آیا این اقدام نشانه بی مسوولیتی دولت است؟ اینكه دولت ثروت ملی را به مردم باز می گرداند این نشانه اولویتی است كه دولت برای مردم قائل است.

مخالفان ائتلاف حاكم باریسان نشنال، دولت را متهم كرده اند كه با توزیع پول در میان مردم با عنوان كمك هزینه زندگی به دنبال جلب آرای آنان در انتخابات آتی است.

نخست وزیر مالزی قصد دارد انتخابات را پیش از موعد مقرر (سال 2013) در سال جاری میلادی برگزار كند. مجلس مالزی 222عضو دارد كه برای 5 سال از طریق انتخابات سراسری برگزیده می شوند.

آساق**335

سرخط اخبار جهان