تهران- معاون اول رييس جمهوري گفت : خصومت دشمنان جمهوري اسلامي ايران نه بخاطر دانش هسته اي بلكه به خاطر پايبندي ملت ايران به اسلام، انقلاب و آرمانهاي امام خميني (ره) است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، ' محمدرضا رحیمی' پیش از ظهر امروز (شنبه) در گردهمایی استانداران سراسر كشور كه در وزارت كشور برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان از پیام و باورهای انقلاب اسلامی هراس دارند چراكه این باورها قابلیت گسترش دارد و پیام اسلام و انقلاب بر دل و جان ملت‌ها اثرگذار است.

معاون اول رییس جمهوری در ادامه استانداران را از مهمترین عوامل مدیریت و اداره كشور برشمرد و از آنان بدلیل برگزاری مطلوب و شایسته انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی قدردانی كرد.

وی با بیان اینكه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی استثنائی بود، تصریح كرد: ملت ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی حماسه‌ای بزرگ خلق كردند و این انتخابات كه در آرامش و شكوهی بی نظیر برگزار شد پاسخ محكمی از سوی ملت ایران به دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود اشتغالزایی، اجرای طرح مسكن مهر، مقابله با تحریم دشمنان و اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها را از مهمترین برنامه‌های دولت عنوان كرد و افزود: استانداران سراسر كشور نقشی تعیین كننده و اثرگذار در موفقیت و اجرای صحیح برنامه‌های دولت دارند.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به برنامه ریزی و تلاش دولت برای مسكن‌دار شدن همه متقاضیان واجدالشرایط تا پایان دولت دهم، تصریح كرد: طرح مسكن مهر كه با تدبیر دكتر احمدی نژاد شكل گرفت، علاوه بر اینكه بسیاری از مردم در سطح كشور را صاحب مسكن كرد، گامی در جهت مهار تورم بازار مسكن و ایجاد فرصت‌های شغلی در سطح كشور بود.

وی همچنین از استانداران به دلیل تلاش در راستای تحقق هدفگذاری دولت در بخش اشتغالزایی تشكر كرد و گفت: دولت در شرایط تحریم و اجرای قانون هدفمندكردن یارانه ها با شجاعت وارد میدان اشتغالزایی شد و در این مسیر نقش استانداران در تحقق تعهد اشتغالزایی سال گذشته و سال جاری نقشی موثر و با اهمیت بود.

رحیمی یكی از موفقیت‌های دولت در سال جاری را كه با همت و همدلی همه استانداران شكل گرفت، تحقق هدفگذاری در بخش صادرات غیر نفتی دانست و تصریح كرد: در جلسه ای كه با حضور نمایندگان صادركنندگان برتر كشور برگزار شد، برای سال 91 نیز رقمی بالاتر در بخش صادرات غیر نفتی در نظر گرفته شده است و امیدواریم با همت استانداران و بویژه استانداران مرزی كشور به این وعده نیز جامه عمل پوشانده شود.

معاون اول رییس جمهوری از استانداران خواست نسبت به بخش تولید توجه ویژه‌ای داشته باشند و زمینه فعال شدن ظرفیت‌های فراوان كشور در بخش تولید را بیش از پیش فراهم كنند.

رحیمی همچنین با تاكید بر ضرورت تنظیم و نظارت بر وضعیت بازار، خواستار برگزاری جلسات كنترل بازار به طور مستمر در استانها شد و گفت: استانداران اجازه ندهند سوءاستفاده كنندگان و سودجویان بتوانند به حقوق مردم تجاوز كنند.

وی در پایان از استانداران خواست همواره مصالح كشور و تحقق آرمانهای امام خمینی (ره) را در اولویت امور قرار دهند و همانند گذشته با اهتمام و جدیت هرچه بیشتر برای خدمت‌رسانی و رفاه هرچه بیشتر مردم تلاش كنند.

سیام** 9129

سرخط اخبار سیاست