۲۷ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۳:۱۴
کد خبر: 80043792
T T
۰ نفر

با حضور مشاور مديرعامل شركت توانير و مجري طرح برق رساني روستايي كشور و مديرعامل شركت توزيع برق جنوب استان كرمان، 121 روستاي حوزه فعاليت شركت توزيع برق جنوب استان كرمان به شبكه توزيع برق متصل شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شركت برق جنوب استان كرمان، مشاور مدیرعامل شركت توانیر و مجری طرح برق رسانی روستایی كشور در این آیین، گفت: در حال حاضر 42 هزار روستای با جمعیت 20 خانوار برق دار شدند.

' مصلحتی' با اشاره به جمعیت 29 درصدی روستایی كشور، گفت: برق رسانی به تمامی روستاها در اقتصاد كشور نقش به سزایی ایفا می كند.

معاون برنامه ریزی شركت توزیع نیروی برق جنوب استان كرمان نیز در این آیین به تشریح عملكرد این شركت در زمینه برق رسانی روستایی اشاره كرد و گفت: این شركت وظیفه برق رسانی به 16 شهر را بر عهده دارد كه در این شهرها جمعیتی بالغ بر یك میلیون و چهارصد هزار نفر زندگی می كنند.

' عبدالوحید مهدوی نیا ' افزود: در حال حاضر این شركت 412 هزار مشترك را تحت پوشش قرار داده است.

وی بیان كرد: شركت توزیع نیروق برق جنوب استان كرمان در كنار شركت های بزرگ كلان شهرها، در سنجش مساحت تحت پوشش مناطق برق رسانی ششمین، در تعداد ترانسفورماتورهای موجود هفتمین و در حداكثر بار همزمان هفدهمین شركت ایران است.

وی اضافه كرد: همچنین این شركت در شاخص های برق روستایی تا پایان سال 89، دوم، طول فشار متوسط روستایی سوم و متوسط مصرف سالانه رتبه هجدهم را از آن خود كرده است.

معاون برنامه ریزی شركت توزیع نیروی برق جنوب استان كرمان با اشاره به بیش از 50 درصدی میزان برق مصرفی در بخش كشاورزی، گفت: شركت برق جنوب استان كرمان در میزان تامین انرژی در بخش كشاورزی چهارمین شركت ایران است.

وی با اشاره به نگاه ویژه این شركت به برق رسانی به روستاهای محروم جنوب استان كرمان، گفت: از سال 87 كه شركت به صورت مستقیم زیر نظر برق روستایی كشور قرار گرفت، تعداد روستاهای كه صاحب برق شده اند از 43 روستا در آن سال به 121 روستا در سال 90 رسیده است.

مهدوی نیا، اظهار داشت: بر این اساس از هزار و 347 خانوار سال 87، هزار و 844 خانوار در سال 90 از نعمت برق برخوردار شدند.

وی خاطرنشان كرد: برای تحقق این امر حدود 15 میلیارد تومان هزینه شد و در این میان روستاهای شهر سیرجان بیشترین روستا را در جدول از آن خود كرده است.

مهدوی نیا، با اشاره به استفاده از انرژی نو در روستاهای استان كرمان، گفت: در این خصوص 16 سیستم در روستاهای 'كمین'، 'توت'، 'تیرگرد' و 'اغركوئیه' مورد استفاده قرار گرفته و سعی شده است با بهره گیری از این سیستم ها به شیوه ای نو به برق رسانی جامه عمل پوشانده شود.

وی هدف شركت را اجرای برنامه ها با مدل برنامه ریزی استراتژیك عنوان كرد و افزود: آرمان شركت توزیع برق جنوب استان كرمان' سازمانی سرآمد در تامین برق مطمئن با كیفیت و اقتصادی ' است.ك/1

7438/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها