شهركرد- يكي از عوارض پرخوري و خوردن بيش از حد آجيل و غذاهاي پر چرب آماده در تعطيلات نوروز و سفرهاي نوروزي، خطر ابتلا به چاقي و ديابت در افراد كه فرد از آن آگاهي ندارد.

مطالعاتی كه برروی غذاهای آماده و میزان چاقی افراد در ایران صورت گرفته نشان می دهد كه تغییر عادت های غذایی و شیوه زندگی باعث بروز چاقی در بین افراد شده است و علاوه بر نوع تغذیه كه به سمت غذاهای پركالری سوق یافته، مشكلات فكری مردم در چاقی و اضافه وزن افراد موثر است.

در چند سال اخیر به علت رواج مواد غذایی ناسالم و فرهنگ سازی غلط تغذیه ای در كشور، مانند غذاهای ساندویچی از جمله fastfood پرچربی و با كالری بالا در كنار عدم ورزش، حدود 30 درصد از مردم ایران را با افزایش وزن همراه كرده است كه 10 درصد از این افراد مبتلا به چاقی بیمارگونه می شوند.

تعریف ساده چاقی افزایش توده چربی بدن است و تعریف دقیق تر آن افزایش توده چربی بدن، بیش از حد طبیعی می باشد و سندرم متابولیك كه پیشتر به آن با نام سندرم ایكس یاد می كردند مجموعه ای است از چربی خون و ازدیاد فشار خون ودیابت نوع دوم كه زمینه ساز آن چاقی شكمی است. توده چربی شكمی (مركزی ) باعث تغییر فعالیت گیرنده های انسولینی شده كه منجر به افزایش قند خون و در نتیجه دیابت می شود.

از آن جا كه ریشه این نوع دیابت افزایش چربی شكمی است و این نوع چاقی در

آقایان شایع تر است به همین خاطر مردان بیشتر از زنان مبتلا به این سندرم می شوند.

پرهیز از صرف غذا به همراه نوشابه كه حدود 10 تا 12 درصد آن قند است و اصلاح عادت های ماندگار غلط (تغییر رفتارهای مرتبط با چاقی) از جمله تند غذا خوردن، صرف غذا همراه با انجام فعالیت های دیگر نظیر تماشای تلویزیون، آوردن ظرف اصلی غذا سر سفره، با قاشق های بزرگ و در بشقاب های بزرگ غذا خوردن در كمك به رفع چاقی موثر است.

عضو مركز تحقیقات دیابت و چاقی اروپا و دانش آموخته فوق دكترای داروسازی

از آلمان در این زمینه می گوید:برای جلوگیری از بروز چاقی در هر وعده غذایی باید از گیاه شنبلیله استفاده كرد.

دكتر ' اكبر كهرنگ بهشتی ' در سفر به شهركرد در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا

افزود: چاقی و دیابت برای كشور مخارج بسیار بالایی را به همراه دارد و باید از بروز این بیماری در بین افراد با از طریق مصرف دارو یا از طریق تغذیه صحیح جلوگیری كرد.

وی تصریح كرد:دیابت در زنان باردار به صورت لحظه ای و دوره ای است و راه درمان آن تغذیه صحیح است و زنان باردار در نوروز كمتر از مواد پرچرب و آجیل و شیرینی استفاده كنند.

به گفته وی،مردم در تعطیلات نوروزی و سفرهای نوروزی از خوردن مواد چرب و شیرینی ها بیش از اندازه خودداری كنند و داروهای گیاهی استفاده كنند.

وی گفت:استفاده از گیاه داروی جی سینگ در كاهش قند خون و دیابت و چاقی موثر است اما چون در ایران این محصول فراوان نیست از شنبلیله به عنوان داوری گیاهی جایگزین استفاده كنند.

به گزارش ایرنا،در دید و بازدید های نوروز مصرف تنقلات و خوراكی ها افزایش می یابد و خوردن خوراكی های نوروزی در بین كودكان بیشتر رایج می شود.

از محمود رییسی

7359

سرخط اخبار استان‌ها