همدان- سال 1390 به پايان رسيد و با به سرانجام رسيدن سفرهاي شهرستاني استاندار همدان نقطه عطفي در توجه و نگاه عادلانه به همه شهرستانهاي استان پديد آمد.

به گزارش ایرنا سفرهای شهرستانی مدیریت ارشد استان همدان علاوه بر ایجاد روحیه نشاط و شادابی تاثیر زیادی در افزایش روحیه كار و فعالیت در بین مردم استان داشته است.

سفرهای شهرستانی استاندار همدان نه تنها روحیه كار را در شهرستانها قوت بخشیده بلكه با آغاز عملیات اجرایی طرح های بزرگ در سراسر استان، توجه همه مسوولان را تمامی نقاط حتی به نقاط دور دست جلب كرد.

در این رهگذر، باور جدی همه مدیران استان از اهتمام استاندار، در كلام آنها بیان شده و به طرق مختلف از تریبون های عمومی و رسانه های جمعی به گوش مردم رسیده است.

استاندار مردمی همدان در روزهای سرد و گرم سال از اوایل صبح تا پاسی از شب برای پیشرفت استان گام برداشت و تمامی مدیران را به تلاش وا داشت.

یكی از حركات برجسته دولت عدالت محور كه بارها مورد تایید رهبر فرزانه انقلاب نیز قرار گرفته انجام سفرهای استانی و تحرك و پویایی در بدنه دولت بوده و بی شك یكی از ره آوردهای برجسته سفرهای استانی را می توان رفع تبعیض بین منطقه برخوردار با مناطق محروم برشمرد مناطقی كه سالها به علت بی مهری مسوولان به وادی فراموشی سپرده شده و با گذر زمان بر فقر و محرومیت این نقاط افزوده می شد.

استاندار همدان با الگو برداری از این حركت ارزشی و به منظور توسعه متوازن مناطق این استان تاریخی ابتدا سفرهای شهرستانی را كلید زد و پس از اتمام دو دوره سفر شهرستانی و پیگیری امور مختلف مردم در این شهرستانها، برای آشنایی هرچه بیشتر با پتانسیل و استعدادهای فرهنگی و اجرایی شهرهای كوچك استان برنامه 'عصر كاری و شب فرهنگی' را آغاز كرد.

از مهمترین برنامه هایی كه پیریایی بعد از حضور در نقاط مختلف شهری و روستایی داشته میتوان به بازدیدها و افتتاح و كلنگ زنی طرح های در دست اقدام در شهرها و روستاها، شركت در همه نماز جمعه های دائر در استان و یادواره های متعدد شهدا اشاره كرد.

اینگونه اقدامات بیشترین و بهترین فرصت را برای دیدارهای مردمی و ملاقات رو در رو با عالیترین مقام اجرایی و دولتی استان فراهم كرد.

برگزاری كارگروه توسعه و سرمایه گذاری، مسكن و اشتغال از برنامه های استاندار در سفرهای شهرستانی بود .

وی همچنین در برنامه عصر كاری بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی بر سر طرح ها حضور یافته سپس در برنامه عصر كاری علاوه بر تصویب چندین طرح و اختصاص اعتبار مورد نیاز پیشنهاد و اولویت های اعضای شورای شهر را مد نظر قرار می داد.

استاندار همدان در خصوص این اقدام و ابتكار معتقد است: مدیران در حوزه های گوناگون دوشادوش دولت هم جبهه گی كرده و در سرنوشت خود و سازندگی كشور مشاركت كرده اند.

'كرم رضا پیریایی' افزود: مدیران اجرایی باید در این سفرها، برنامه های خود را بر اساس شناخت از وضعیت و موقعیت شهرها منطبق كنند و همه مسایل و درخواست های آنان باید قبل از شروع و ارایه، كارشناسی شود.

استاندار همدان همچنین در این سفرها بر برنامه ریزی ها برای ساماندهی ورودی و خروجی های استان تاكید كرد و بیان داشت: این اقدام باید به عنوان یك ایده برای زیبا سازی طراحی شود، چراكه ورود و خروج به استان یك ویژگی است .

پیریایی اضافه كرد: زیبا سازی ورودی و خروجی های استان باعث ایجاد یك نگاه جدیدی می شود و این امر بسیار خوب و نقطه مطلوبی است.

وی همچنین بر تقویت ارتباط بیشتر با شوراها تاكید كرد و گفت: بهترین شوراها آن است كه پیشنهاد جدی داشته و در انجام كارها كمك جدی كرده و پیگیر مسایل و مشكلات باشد و هم اكنون پایه این ارتباطات در سراسر استان شكل گرفته است.

پیریایی افزود: معاونان استاندار باید كمیته ای به ریاست معاون سیاسی تشكیل داده و علاوه بر اجرای تمامی مصوبات زمان پایان اجرای انها را نیز اعلام كنند.

وی اضافه كرد: تمامی مراحل اجرایی و تحقق كامل این طرح ها به این كمیته واگذار شده و اعضای آن باید موارد را بررسی كنند در عین حال فرمانداران با نظارت بر روند اجرای كار در شهرستان ها نباید اجازه اهمال كاری را به دستگاههای اجرایی بدهند.

وی با تاكید بر اینكه این كار باید نمونه و الگو شود اظهار داشت: باید به لطف و محبت اهالی این استان و حضور گسترده آنان در برنامه شب فرهنگی پاسخی در خور و شایسته داد.

وی اضافه كرد: شورای شهرها نیز با قوت تمام طرح ها را پیگیری كرده و در صورت بروز هر گونه اشكال در كار آن را به اعضای كمیته اصلی در میان بگذارند.

استاندار همدان خواستار كاربردی و اجرایی كردن كارها توسط مسوولان اجرایی شد و گفت: سخنرانی و برگزاری همایش باید با رونمایی از فعالیت های صورت گرفته باشد.

وی اضافه كرد: فرمانداران نیز باید با تهیه لیستی از روستاهای حوزه فعالیت در بقیه روستاهای شاخص حضور یافته و ره آورد و خروجی كار خود را گزارش دهند.

وی افزود:در حال حاضر ارتباط مردم سالارانه خوبی شكل گرفته كه باید این حركت ادامه یابد چون می خواهیم وحدت عامل خدمت شود.

وی نظارت، كارشناسی و الویت شناسی را از اهداف اصلی سفر به اقصی نقاط استان برشمرد و اظهار داشت: مطالبی باید در نشست ها مطرح شود كه قابلیت اجرا داشته باشد و فلسفه وجودی برگزاری نشست های فرهنگی بر مبنای طرح موضوعات قابل اجرا قرار گرفته است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز خروج از وضعیت روزمرگی، عدالت محوری، برنامه ریزی مبتی بر مردم، تحرك، پویایی و نشاط عمومی را بخشی اهداف سفرهای شهرستانی استاندار و مجموعه مدیران اجرایی استان برشمرد.

'علی اكبر فامیل كریمی'با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر فرزانه انقلاب به سال جهاد اقتصادی یادآوری كرد: مجموع مدیران این استان بر اساس براوردهای صورت گرفته هزاران ساعت خارج از ساعات اداری در یك برنامه مشخص و مدون حضور یافتند.

معاون استاندار همدان اضافه كرد: این برنامه و ارزش افزوده حاصل شده از آن، فضایی مناسبی برای كار و تلاش در یك سال گذشته مهیا كرده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان اضافه كرد: مسوولان اجرایی در آغاز سفرهای شهرستانی این برنامه با حضور در گزار شهدا و تجدید عهد و پیمان با آنان، بلافاصله بر سر طرح های در حال اجرا حضور می یافتند.

7525/7518/576

سرخط اخبار استان‌ها