فرماندار نهبندان گفت: با تدابير اتخاذ شده بين كميته هاي 14 گانه ستاد تسهيلات نوروزي ، سفر به اين شهرستان به خاطره اي ماندگار در ذهن مسافران نوروزي مبدل خواهد شد.

'حسین شرافتی راد' با اشاره به اینكه نهبندان به دلیل واقع شدن در مسیر محور های مواصلاتی خراسان جنوبی به استانهای سیستان و بلوچستان و كرمان دارای اهمیت خاصی است گفت: به همین منظور این شهرستان همه ساله در ایام تعطیلات خصوصا تعطیلات نوروزی پذیرای تعداد قابل توجهی از مسافران و میهمانان نوروزی است.

وی ادامه داد: در این راستا برنامه ریزی بسیار جدی و دقیقی برای اسكان و پذیرایی مناسب از مسافران صورت گرفته است.

فرماندار نهبندان با اشاره به جاذبه های طبیعی شهرستان اضافه كرد: آسباد های نهبندان ، قلعه شاهدژ ، قلعه نهبندان، تپه های مرتفع و زیبای ماسه ای در حاشیه روستای دهسلم و كویر لوت، تپه های مارنی، كلوتها و كوههای هزار رنگ، موزه مردم شناسی و خانه های قدیمی و تالاب كجی از مهمترین اماكن تاریخی و جاذبه های دیدنی نهبندان است.

رییس ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی نهبندان با بیان اینكه تمهیدات لازم برای رفاه ،آرامش و آسایش هموطنان و مسافران نوروزی اتخاذ شده است گفت: تمامی امكانات شهرستان برای ارتقای كیفیت خدمت رسانی به مسافران نوروزی بسیج شده است بطوریكه حتی تدابیر لازم برای اسكان اضطراری زائران و مسافران در صورت برودت هوا نیز اندیشیده شده است.

وی در رابطه با محل اسكان مسافران نوروزی گفت: با هماهنگی آموزش و پرورش و سایر دستگاه های شهرستان ، مكانهای مناسبی برای اسكان مسافرین و میهمانان از جمله 34 كلاس درس در قالب چهار مدرسه و تمامی مهمانسرا های ادارات شهر های نهبندان وشوسف برای اسكان مسافران در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به خدمات رسانی 132 واحد صنفی در طول ایام نوروز به مسافران نوروزی، كنترل وضعیت بازار را از اولویت های این ستاد اعلام كرد و اظهار داشت: علاوه بر هماهنگی های صورت گرفته برای تامین و توزیع مرغ منجمد یارانه ای و میوه شب عید، بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت به طور پیوسته، نحوه فعالیت توزیع كنندگان و فروشندگان را رصد می كنند.

فرماندار نهبندان گفت: در میدان ورودی شهر نهبندان فضایی به عنوان پاركینگ وسایط نقلیه بازدیدكنندگان از بنای تاریخی دایر و همچنین مكانی برای برپایی غرفه ها و نمایشگاه صنایع دستی در این محل اختصاص داده شده است.

وی زیباسازی فضای شهری شامل لكه گیری آسفالت معابر ، خط كشی و رفت و روب معابر و خیابان های اصلی، تجهیز و زیبا سازی بوستان ها و آب نماهای شهرهای نهبندان و شوسف ، راه اندازی پست های جاده ای 115 و هلال احمر آمادگی تمامی جایگاه های سوخت و فعال بودن تمامی خودپردازها را از دیگر اقدامات این ستاد عنوان كرد.

او گفت: تمامی مراكز امدادی، پزشكی و اورژانس شهرستان نیز در روزهای پایانی سال و تعطیلات سال نو در آماده باش كامل قرار دارند و خدمات مناسبی برای مسافرین و شهروندان ارائه خواهند كرد.

رییس ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی نهبندان با اشاره به اقدام های مربوط به هدایت مسافران در ایستگاه های اطلاع رسانی این شهر افزود: تیم هایی از هلال احمر ، میراث فرهنگی و شهرداری با نصب چادر درمبادی ورودی های اصلی این شهر مستقر شده اند كه علاوه بر راهنمایی مسافران به محل های اسكان، مراكز تفریحی و خدماتی ، بروشور ها و نقشه های گردشگری شهرستان نهبندان و استان خراسان جنوبی نیز در این مكانها عرضه خواهد شد.

وی گفت: بیش از 102 هزار و 690 مسافر و گردشگر در ایام نوروز سال گذشته به این شهرستان وارد شدند كه پیش بینی می شود امسال از رشد 11 درصدی برخوردار باشد.

شهرستان نهبندان دارای 168 اثر تاریخی است كه 73 اثرآن در فهرست آثار ملی كشور به ثبت رسیده است.665

سرخط اخبار استان‌ها