گناوه – دبير ستاد تسهيلات سفر نوروزي گناوه گفت: دوهزار و 500 نفر عوامل اجرايي و خدماتي با اين ستاد در امر خدمت رساني به ميهمانان نوروزي همكاري و مشاركت دارند.

اردلان امیرزاده شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: ستاد تسهیلات سفر این شهرستان به ریاست فرماندار جلسات متعددی را به منظور خدمات دهی شایسته و مطلوب به هموطنانی كه وارد این شهرستان می شوند با كمیته های ذیربط برگزار و دراین جلسات تصمیات مناسب و لازم اتخاذشد.

وی بااشاره به اینكه فعالیت این ستاد از 25 اسفندماه جاری آغاز و تا 14 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد، گفت: ستاد تسهیلات سفر در آمادگی كامل بسر می برد و آماده استقبال و پذیرایی از هموطنان است.

دبیر ستاد تسهیلات سفر گناوه شعار امسال این ستاد را شعارهمگانی، همه مكانی و همه زمانی كردن سفر اعلام كرد و افزود: درطول ایام تعطیلات نوروز برنامه های متنوع و شادی هم برای شهروندان و هم مسافران و گردشگران نوروزی برگزار خواهدشد.

وی اجرای طرح ساحل امید كه ویژه مناطق جنوب و مرزی كشور را از اهم این برنامه ها ذكر كرد و گفت: دراین طرح به مسایل فرهنگی و دینی و مذهبی بویژه اجرای فریضه امر به معروف و نهی ازمنكر توجه ویژه ای شده است.

وی پخش اذان، توزیع پیوست و پیامك های فرهنگی را از برنامه های طرح ساحل امید دانست.

امیرزاده همچنین برپایی جشنواره غذاهای محلی و مجسمه های شنی در روستاهای گردشگری مال قاید و مال خلیفه، جشنواره ساحلی در كنار ساحل گناوه ، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، جنگ شادی و خاطره نویسی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در طول ایام تعطیلات نوروز در شهرستان گناوه اعلام كرد.

وی تاكید كرد كه كمیته های ستاد تسهیلات سفر در آمادگی كامل بسر می برند و این كمیته ها تمهیدات لازم را در زمینه خدمت رسانی به هموطنان انجام داده اند.

وی افزایش سهمیه آرد و كشیك نانوائی ، برپایی چادرهای راهنمایی میهمانان نوروزی، امدادونجات جاده ای و دریایی، نظارت بر تنظیم بازار وامنیت و نظم و روان سازی ترافیك و فضاسازی ساحل و زیباسازی شهر را از اهم برنامه ریزی كمیته های مرتبط دانست و گفت: درطول ایام نوروز بازرسان ویژه فرمانداری بر كمیته های ستاد و سطح شهر بویژه ساحل نظارت مستمری دارند.

دبیرستاد تسهیلات سفر نوروزی گناوه یادآورشد: ستاد اسكان فرهنگیان و شهرداری نیز اقدامات گسترده ای را برای رفاه حال و آسایش میهمانان نوروزی انجام داده اند.

شهرستان گناوه با بیش از 88 هزارنفر جمعیت در شمال استان بوشهر در ایام تعطیلات نوروز پارسال پذیرای بیش از چهار میلیون مسافر و گردشگر نوروزی بود.ك/3

637

سرخط اخبار استان‌ها