آستارا ـ بارش سنگين برف كه از دو روز قبل در مناطق كوهستاني غرب گيلان آغاز شده ، محور ارتباطي اسالم به خلخال در غرب گيلان را مسدود كرد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، به دنبال تغییرات جوی و نفوذ سامانه پرفشار سرد و بارش زا به سواحل جنوبی خزر از هفته گذشته و وجود امواج ناپایدار در سطوح فوقانی جو ، بارش برف مناطق كوهستانی غرب گیلان را سفیدپوش كرده به طوری كه ارتفاع برف در گردنه الماس در محور اسالم به خلخال به یك متر رسیده است.

ادامه بارش برف همچنین موجب مختل شدن و كندی تردد خودروها در محورهای ارتباطی این مناطق شده است.

همچنین به علت شدت بارش برف، راه های ارتباطی مناطق روستایی شهرستان تالش به خصوص راه ارتباطی ییلاقات مریان و آق اولر تالش مسدود شده است.

هم اكنون بارش برف در شهرستان تالش كه همچنان با شدت ادامه دارد، در آخرین روزهای سال، موجب غافلگیری مردم شده است.

به دنبال بارش شدید برف در شهرستان تالش ستاد حوادث و سوانح غیرمترقبه این شهرستان تشكیل جلسه داد و اكیپ های امدادی و راهداری برای بازگشایی مسیرهای ارتباطی بین شهری و روستایی شهرستان اعزام شدند.

به علت بارش برف به خصوص در مناطق مرتفع جاده های غرب گیلان ، تردد در این محورها با كندی جریان دارد و راهدارخانه های مستقر در این مسیرها مشغول برفروبی و نمك پاشی جاده های كوهستانی منطقه هستند.

بارش بیش از یك متر برف و كولاك هم اكنون در محور ارتباطی پونل به خلخال نیز جریان دارد و این محور ارتباطی فرعی نیز مسدود شده است.

اداره هواشناسی شهرستان تالش نیز با صدور اطلاعیه ای اعلام كرد كه شرایط بارندگی تا ظهر فردا در منطقه حاكم خواهد بود.ك/3

535/603

سرخط اخبار استان‌ها