شازند- سراب عباس آباد شازند، يكي از جاذبه هاي طبيعي استان مركزي است كه با گرم شدن تدريجي هوا و در آغاز سال جديد به عنوان منطقه نمونه تفرجگاهي، پذيراي مردم و علاقه مندان به طبيعت است.

به گزارش ایرنا، سراب عباس آباد در دو كیلومتری شرق شهر شازند، دامنه شمالی رشته كوه راسوند و در جنوب دشت شازند واقع شده كه از دهانه چشمه بسوی محله عباس آباد كه مسیر جریان آب است، درختان زیبای صنوبر و بید كاشته شده كه چشم انداز زیبایی به منطقه داده است.

فضاي سرسبز و درختان اطراف، منظره بسیار دیدني سراب را زیباتر كرده و سرسبزي محل و آبي كه از زیر كوهسار روان است، تفرجگاهي را به وجود آورده كه هر ساله هزاران نفر را به سوي خود جلب مي‌كند.

میزان آب دهی این چشمه به طور متوسط، حدود 250 تا 300 لیتر در ثانیه است و ارتفاع این چشمه از سطح دریا، یك هزار و 900 كیلومتر مربع است.

این چشمه از جمله چشمه های 'كارستیكی' است كه در دامنه رشته كوه های راسوند واقع شده و از آب آن برای كشاورزی و شرب روستاها و مناطق اطراف استفاده می شود.

رشته كوه های راسوند از جنس آهك اربیتولن دار است و چشمه عباس آباد قسمتی از آب كوه را با توجه به وضعیت و جنس سنگ، زهكشی می كند.

در سراب عباس آباد شازند اقداماتی از قبیل محوطه سازی، ترمیم و لایروبی چشمه، گسترش فضای سبز، ایجاد آلاچیق و سكوهای نشیمن، اختصاص قسمتی از پارك به شهر بازی و تجهیز آن به انواع اسباب بازی های كودكان، ایجاد پاركینگ عمومی، ساخت بوستان های مختلف و تجهیز آنها با وسایل ورزشی و بدنسازی، رستوران و فروشگاه و ایجاد نمازخانه برای جذب توریست انجام شده و آماده استقبال از مسافرین نوروزی و علاقمندان به طبیعت است.

7111/517

سرخط اخبار استان‌ها